dust8

Proč se má Arterin na snížení cholesterolu brát zpravidla večer?

Když se vezme s obědem, tak má sníženou účinnost?

Nejlepší odpověď
marci1

Odpověď lékárníka:
Statiny jsou léky, které brání syntéze cholesterolu v játrech, a tím snižují jeho hladinu v krvi. Cholesterol se nejvíc syntetizuje večer a v noci, a proto bylo vhodnější užívat léky večer (není nutno před spaním). Výrobci těchto léků ale uvádí užívání kdykoliv během dne, a to i nezávisle na jídle. Můžete si tedy vybrat, jaká denní doba Vám nejlíp vyhovuje. 🙂

Zdroj: https://www.be­nu.cz/poradna?tag­s%5B30%5D=Cho­lesterol

Další odpovědi
mosoj

Laicky z hlavy. Cholesterol se tvoří v játrech a játra pracují nejvíce v noci. Statimy jsou svalové jedy a fenofibráty zase zatěžují játra. Ideální je brát denně dostatečnou dávku omega3 mastných kyselin EPA + DHA. Denně je třeba do sebe dostat alespoň cca 300 mg EPA a cca 250 mg DHA. Toto buď stačí, nebo stačí k tomu brát lék na snížení cholesterolu na př. ob den či ob dva dny.

elkon

Zeptej se svého lékaře.