autacek

Proč se lidská společnost (třeba v ČR) dělí na chudé a bohaté a bez tohoto rozdělení by to nefungovalo?

Odpovědi
mosoj

Ale fungovalo a funguje. Jenom těch chudých bude stále víc.

anonym

Protože vždy budou existovat povahy lidí kteří jsou mimořádně pracovití nebo mají vrozený oportunismus a dokáží najít příležitost ke zlepšení a chopit se jejích potenciálního přínostu nejen pro ostatní ale i pro sebe. A vedle toho bude vždy mnoho lidí, kteří mají v povaze nedělat prakticky vůbec nic…

Z toho pak vyplývá osobní bohatství víceméně jako přímý důsledek pracovitosti, intelektu a schopnosti sám aktivně najít a zužitkovat své uplatnění ve společnosti bez cizí pomoci.