quentos

Proč se kosticím v podprsenkách říká kostice?

Je to jen proto, že svou pevností a funkcí připomínají kost?

Nejlepší odpověď
Kepler

Pevnost ani funkci kostí (jako podpůrného aparátu) určitě nemají, ale mohlo to tak někomu připadat. To slovo má více významů (viz Wiki), ale nejznámější jsou jako velrybí – filtrační nástroj neozubených kytovců. Na rozdíl od kostí jsou tvořeny keratinem (bílkovina vlasů a nehtů). Dřív se kostice používaly jako výztuha podprdy, dnes už to jsou plasty.

Další odpovědi
Lamalam

Velrybí kostice?

marci1

Nejdříve se používaly podprsenky vyztužené velrybími kosticemi, později ocelovými pruty. Velrybí kostice byly pružné a přesto pevné. 🙂
https://www.ab­ctehotenstvi.cz/txt/pod­prsenky-a-jejich-historie

zjentek

Keplere, quentos tě nominoval, protože jako génius odpověď pochopil, ale moh bys i ostatním lidem vysvětlit, PROČ tedy kostice? (Ty v podprdě) Já je totiž z keratinu ještě neviděl, z filtru pračky jsem vytahoval vždy jen ocelové. Ale je fakt, že už je to dost let.

Kepler

Proč zrovna název kostice netuším, zřejmě to tak nazvali velrybáři. V podprdách byly používány naposledy snad za první republiky, plasty přišly později (bez záruky).