Kepler

Proč se doporučuje naklepávání řízků přes potravinovou fólii?

Nejlepší odpověď
iceT

Výhodou klepání na fólii je, že z řízku nestříká šťáva, jež by mohla zaneřádit kuchyni. Prkýnko zůstane čisté a maso nebude tolik porušené.

Drůbeží a telecí maso by se podle řezníka Tomáše Machače naklepávat nemělo. „Maso hřbetem ruky a klouby prstů jen lehce po celé ploše masírujte. Každého místa se dotkněte minimálně pětkrát." Hovězí a vepřové maso se naklepává pomocí paličky. „Daleko lepší je udělat více slabších úderů než jen několik intenzivních. Koření a sůl se lépe vstřebá a výsledek bude delikátnější," slibuje řezník Machač. Máte-li tužší červené maso, použijte kostičkovanou stranu paličky..

Zdroj: https://www.i­receptar.cz/va­reni-a-recepty/jak-naklepat-rizky-30000927.html

Další odpovědi
aliendrone

Myslím, že při tom hrozí, že ma mase zůstane kousek odervané freshky, kterou následně zblajzneš. Osobně nechápu přínos takového počínání. Mytí paličky v době myček? To snad není problém. A věř mi, já si klidně dám nohu za krk, jen abych si trošičku práce ušetřil (beztak se VŽDYCKY objeví nová, další – SVINĚ)! ;) :D :D

Arne1

Měl jsem přítelkyni, která řízky zásadně nenaklepávala, ale paličku do nich jen vtlačovala – říkala, že přece nemusí celý panelák vědět že dělá řízky.

Kazatel

Nezamažeš tak celou kuchyň, prkénko ani paličku. Dobře může posloužit i mikrotenový pytlík.

zjentek

To neznám, já naklepával řízky vždy přes kondom!

Lojza35

Aby maso voda kusy masa nelátaliokolo.

Kajoch

Arne…souhlas. Kolik nás takových asi je?

zjentek

Arne, přesně!