Avatar uživatele
Kepler

Proč se doporučuje naklepávání řízků přes potravinovou fólii?

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? Odpovědi.cz, quentos, zjentek, aliendrone před 814 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
iceT

Výhodou klepání na fólii je, že z řízku nestříká šťáva, jež by mohla zaneřádit kuchyni. Prkýnko zůstane čisté a maso nebude tolik porušené.

Drůbeží a telecí maso by se podle řezníka Tomáše Machače naklepávat nemělo. „Maso hřbetem ruky a klouby prstů jen lehce po celé ploše masírujte. Každého místa se dotkněte minimálně pětkrát." Hovězí a vepřové maso se naklepává pomocí paličky. „Daleko lepší je udělat více slabších úderů než jen několik intenzivních. Koření a sůl se lépe vstřebá a výsledek bude delikátnější," slibuje řezník Machač. Máte-li tužší červené maso, použijte kostičkovanou stranu paličky..

Zdroj: https://www.i­receptar.cz/va­reni-a-recepty/jak-naklepat-rizky-30000927.html

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Myslím, že při tom hrozí, že ma mase zůstane kousek odervané freshky, kterou následně zblajzneš. Osobně nechápu přínos takového počínání. Mytí paličky v době myček? To snad není problém. A věř mi, já si klidně dám nohu za krk, jen abych si trošičku práce ušetřil (beztak se VŽDYCKY objeví nová, další – SVINĚ)! ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Arne1

Měl jsem přítelkyni, která řízky zásadně nenaklepávala, ale paličku do nich jen vtlačovala – říkala, že přece nemusí celý panelák vědět že dělá řízky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kazatel

Nezamažeš tak celou kuchyň, prkénko ani paličku. Dobře může posloužit i mikrotenový pytlík.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

To neznám, já naklepával řízky vždy přes kondom!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lojza35

Aby maso voda kusy masa nelátaliokolo.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kajoch

Arne…souhlas. Kolik nás takových asi je?

Avatar uživatele
zjentek

Arne, přesně!

Nový příspěvek