Avatar uživatele
Marty Koller

Proč se dnešní mládeži líbí hip hop a mně ne?

Vždycky když chodí s reprákama a pořád poslouchají jen hip hop

Zajímavá 0 před 1292 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Gonfaloniér

Hip hop je hnus. Oobně mi neskutečně drásá uši a nepovažuji to za hudbu ani něco tomu vzdáleně podobného. Každému se líbí něco jiného, tak se neporovnávej s ostatními. Každý je jiný.
Myslel jsem že hip hop je jediný styl, který se mi nelíbí, ale teď je takový nový, divný, ale nevím jak se jmenuje. Myslím, že se tam vůbec nezpívá – jako takové techno, ale mnohem divnější a bez rytmu… jen takové „drnčení.“ Často to má někdo ve sluchátkách v busu puštěné na plné pecky… a neskutečně mě to vytáčí.

Já taky patřím do mladší generace a poslouchám třeba i klasiku a je mi úplně u zadních partií, co si o tom mí vrtevníci nebo kdokoli jiný myslí. A podobně třeba country nebo pop, ale i rock, metal… vlastně cokoli čemu se říká hudba.

Upravil/a: Gonfaloniér

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Třeba jsi normální.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

Bo dnešní mládež je pošastaná do palice a až bude dospělá, budou mimo jiné taky pečovat o lidi ve špitálech, často seriózní a to je nejhorší děs, protože ta péče bude věnována bohužel mé generaci. A takové ty ojedinělé případy hromadných zabíjení pacientů sestřičkami, jako se běžně dějí dnes, jsou slabým odvarem toho, co teprve přijde, až vymaštěnci s kanáry v hlavách odloží své BT bedýnky a po studiích šup rovnou do nemocnic coby inteligence s vážnou tváří. Jako ty holky, co jsme si přehazovali z postele do postele, pak s naprosto vážnou tváří padly do náručí svých věrných manželů. No taky nedej Bože, kdyby ne věrných! Tolik k té hudbě… jak chodí s těma reprákama. S pozdravem, dědula.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Žiadnu hudbu nepríjímajú všetci! ľudia rovnako. Čo sa páči mne, nemusí sa páčiť tebe, rovnako ako čo sa páči tebe, nemusí sa páčiť mne…
Každá hudba má v sebe myšlienku svojho tvorcu. Na každého človeka hudba pôsobí podľa jeho vnímania a myslenia. Na niekoho viac rytmus, na iného zas melódia. Ľudia hľadajú v hudbe navodenie požadovanej nálady. Pokiaľ ju nenachádzajú, považujú hudbu za zlú.
Je prirodzené, že ak hľadáme lásku, nebudeme počúvať zvuky vojnových bubnov, rovnako ako pred bojom na život a smrť, by melódia pokojnej rieky nedokázala nabudiť prudký tok krvi pred bojom.
Veľký vplyv na vnímanie hudby majú aj samotné životné skúsenosti a momentálne myšlienky poslucháča (aktívneho i pasívneho).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Mám kolem sebe spousty, mladých lidí, téměř nikdo hip hop neposlouchá.
Ti, co chodí s „reprákama“ u nás poslouchají spíše rapery. :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
RyuzakiKate

To furt ještě u mladejch letí? :) Za mě to zažilo velkej „boom“, ale netušila jsem, že je to stále v kurzu.
Ona je to hlavně jednoduchá hudba na zpracování a co se rytmu týče, takže dá rozum, že se s tím spokojí mozky ve vývinu a eventuelně pak přeskočí k něčemu jinému :)
To pouštění na veřejnosti jsem taky nikdy nepochopila, ale asi mají potřebu se chlubit jak technickou výbavou, tak dát na odiv sebe a upozornit okolí, že jde „někdo“… Zřejmě nějaký zbytek z genetické výbavy opičích předků :)
Mně se to taky nikdy nelíbilo a shledávala jsem to za stupidní. Existuje však i „old school hip hop“, ve kterým lze nalézt tu jeho pravou podstatu (a dokonce mívají i melodii :)) Byla a je to taky forma undergroundu.
Skladby o pr*ání najdeš asi v každým žánru a ani o jednom to nevypovídá… Jen holt některým stačí poslouchat něco, co se hraje v rádiích nebo co je v YouTube trendech.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Gonfaloniér

A taky se to nelíbí veškeré mládeži.

před 1292 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Gonfaloniér, zjavne nemáte pravdu s „veškeré mládeži“, pretože inak by hip hop nevydržal toľké roky.

před 1291 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Led,
spousta hudebních žánrů existuje po desetiletí i staletí, přestože je nemají
rádi veškeří příslušníci té které generace.

Co třeba klasika, jazz, dechovka, pop, beat, rock and roll, …?

před 1291 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

O tom píšem v mojej odpovedi.
Z mojej dlhej praxe aj s hudbou rôzneho žánru, napríklad najťažšie sa mi robilo pri hudbe, ktorá mi v danom okamžiku „nesadla“. Ale nie nadarmo v mnohých profesiách platí „keď zaznie povel štart, vlastné city bokom“,

před 1291 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek