dust8

Proč se dávají na některé stoly v základu skleněné desky, které se dají oddělat, když na nich často nefuguje PC myš?

Napadlo mě snad jen aby se udržela kvalita dřevěné desky. Má to i jiné výhody či nevýhody?

Odpovědi
Edison

Většinou ochranné důvody. Navíc pod sklo lze dlouhodobě umístit informace, ktré je žádoucí mít ihned po ruce. Já osobně to ale nemám moc rád, bo to sklo je dost studené, studí do položených rukou a dlouhodobě může vést např. k zánětům šlach. Dřevo je dřevo. Pod myš pak existují podložky. A dnes dokonce nejrůznějšího typu, jak dle principu snímání pohybu myši, tak podle povrchu, na kterém mají být umístěny. A nakonec nejrůznější ergonomické…

dubraro

Sklo se na stoly dává proto, že je to velmi odolný a omyvatelný materiál. Klasické myši (s kuličkou) fungovaly na skle normálně, až ty nové optické se na hladkém a průhledném povrchu nemají „čeho chytit“.

Edison

A ještě: U PC stolů jsem to neviděl. Zato u kancelářských – psacích hojně. Další věcí je údržba povrchu. To je u skla extrémě výrazně snažší.