Proč se člověk v rámci evoluce vyvíjel a pes ne ?

Nejlepší odpověď
Drap

Jak to, že ne ? Od domestikace vzniklo mnoho noých plemen.

Další odpovědi
samicek333

I pes vypadal kdysi jinak

MK44

Otázka je poněkud zavádějící. Ptáte se po důvodu něčeho, co uvádíte jako fakt. Z čeho usuzujete, že se psi nevyvýjeli a nevyvýjejí?
Pokud budeme věřit paleontologům, mají všechny dnešní životní formy za sebou tři a půl miliardy let vývoje. Jejich předkové se v různých dobách měnili různě rychle. Pokud přijmeme hypotézu, že všichni savci mají společného prapředka, který se mohl podobat jakési „pramyši“ nebo „prarejskovi“, vydíme, jak se, hlavně během třetihor, rozdělili na mnoho druhů a jak se tyto druhy dneska liší jak od svého prapředka tak jeden od druhého. Tak jako se lichokopytníci měnili z lesních tvorů velikosti lišky na dnešní koně, tak změnami procházeli i psovité šelmy a primáti. A právě vlci, z nichž asi psi pocházejí, se v posledních tisiciletích díky cílenému (ne vždy rozumnému) výběru člověka, tj. řízenou evolucí, chovem, vyvýjeli (měnili) velmi rychle. Rozrůznostnili se do stovek psích plemen.

Damiana

Myslíš asi psa jako opici v lidském případě. Tak já jsem přesvědčena, že příroda měla rozum. U psika se těch 100% povedlo zkrátka dřív a napoprvé…