Complex

Proč se člověk nemůže chovat divně, kdykoliv chce?

Nejlepší odpověď
annas

Co považujete za divné chování? Chování, které překvapí, které nikdo nečeká? Nebo mít nekalé úmysly, jednat zákeřně, Tvářit se divně, být nevrlý – to se spíš pozná podle osobního jednání atd.

Myslím si, že je třeba dodržovat pravidla etiky či etikety. Neohrožovat, neurážet jiné, nemanipulovat s nimi atd.

Větší tolerance je možné v soukromí, ale na veřejnosti, je dobře zvážit, co je OK.

Další odpovědi
led

Človek sa môže chovať „divně“ pokiaľ tým
1 – neporušuje zákon
2 – hrubo nenarúša spoločenské súžitie, neuráža, nevyhráža sa, nemanipuluje s vedomím ľudí a
tu sa musím pozastaviť – nepočítam do toho teraz veľakrát omieľanú „inakosť“ tj. medziľudské genderové vzťahy, čo mnohí „slušní občania“ odsudzujú ako protispoločenské narušovanie mravnosti spoločnosti

Človek by sa mal voči spoločnosti správať tak, ako on vyžaduje od spoločnosti, aby sa správala k nemu.

elkon

Co takhle už přestat s těmi hloupými dotazy, není den, aby se tu něco neobjevilo. Ten nick o něčem vypovídá.

Kelt

Co myslíte pod pojmem divné chování? Je určitá norma, jak se chovat, a podle toho se říká, že se tak chovají normální lidé. Dělají určité věci a jiné nedělají a většina z nich nepřemýšlí, proč mají dělat to a proč něco jiného. Dítě jde a šlápne do kaluže, i když ho rodiče upozorňují, aby tam nešlapalo, ale dítě má z toho radost. Když šlápne dospělý člověk do kaluže a má z toho radost, okolí ho nechápe. Tedy může se člověk chovat divně, ale musí počítat z určitou reakcí okolí Nikdo neví, co má ten člověk v úmyslu, ale když bude někdo chodit s kulometem po městě, je zde už potenciální nebezpečí a to musí být odstraněno. Zavolají policii, nebo lékaře a pod.
Vsadím se, že nechodíš nahý po městě, ale kdyby to byla nějaká sázka, nebo scéna pro film za patřičnou odměnu, určitě bys do toho šel a možná většina lidí. Prostě něco za něco, musím něco získat a nemusí to být jen peníze.

led

Kelt „Tedy může se člověk chovat divně, ale musí počítat z určitou reakcí okolí " máte pravdu. Pamätám to prekvapenie a reakcie médií, nielen našich, ale aj zahraničných (až viac než týždeň sa zamýšľali nad jej činom), keď v Bratislave vybehla na fotbalový trávnik bosa. Bol to šok pre divákov a hneď získala aj "bosé následovníčky“ z radov mládeže, ale netrvalo to dlho.

ivzez

Kto vybehla bosa?