Avatar uživatele
Zlatý

Co je to za všeobecně rozšířenou drzost,

říci muži "měl by ses (dovolí si to, dokonce i když mu vykají! "měl byste se") oholit"?!

Tato nestoudná věta je zejména (ale nejen) doménou žen - jak mohou vědět, že právě ono strniště není jeho záměrně pěstovaná image?
V životě jsem neslyšel (a taky bychom si to nedovolili), že by toto řekl muž ženě. Tak proč se to děje obráceně? Jak často se holí, je přece každého (možná bych dodal: VELMI) osobní věc. Přesto tuhle hlášku dokonce slýchám i ve filmech! A to i navzdory tomu, že mnoho žen považuje naopak strniště za přitažlivé.
Patří se dodat, že otázka naštěstí nevznikla na základě osobní zkušenosti. Moje strniště zjevně nikoho společensky nepopuzuje ;{))>
Doplňuji:
ad Sůwa a její poslední věta: v takových případech je to v pořádku. Přítelkyně přítele důvěrně zná a ví o jeho zvyklostech. Má otázka se však týká jiných situací.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Musíš adekvátně zareagovat, aby pochopila že je ti její kritika nepříjemná. Na větu "Měl by ses oholit, jdeme do společnosti!" je adekvátní reakcí věta "Měla by ses namalovat, jdeme do společnosti."

Pokud už namalovaná je, tak potom připadá v úvahu: "Měla by ses trochu odlíčit, kdybych chtěl vidět klauna tak si koupím lístek do cirkusu."

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Možná mnoho žen považuje strniště za přitažlivé, ale i spoustě žen připadá odpuzující. Je to asi tak, jako by žena šla do společnosti v natáčkách, nebo nemytá. Určitě zaleží i na generaci žen, ale dřív bylo to strniště známkou nedostatečné péče o hygienu. Kdyby ti to řekla důvěrná přítelkyně v intimních chvílích, pochopil bys proč... :-)


Avatar uživatele
Zlatý

Vzpomínám si na rčení, že muž by se měl holit dvakrát denně a sice, ráno pro milenku a večer pro manželku. Když to pojmete takto, pak nejde o nějakou direktivu, nýbrž o dobře míněnou radu.


Avatar uživatele
Pokročilý

Drsné strnište, či neupravená brada síce môže pôsobiť ako image muža, ktorý prišiel po týždennom pobyte z hôr, ale pôsobí súčasne ako šmirgeľ na makaupový nános na nežnej ženskej tvár. Viete si predstaviť tú námahu, čo žena vidá na skrášlenie, ktoré zodriete pritisnutím na jej tvár?
Kompromis hýbe vzťahmi...
Prirodzene povedať cudziemu mužovi (bez ohľadu či ide o kolegu alebo úplne cudzieho muža), aby sa oholil, alebo žene, aby zhodila tú omietku z tváre, je považované za drzosť a právom.


Avatar uživatele
Bronzový

Ano, také s tím mám zkušenosti. Nechápu.


Avatar uživatele
Zlatý

Záleží na tom, jak se to řekne. Znám neomalence, kteří člověka urazí kdekoli a kdykoli - ať ženu, že je zmalovaná jako indián nebo muže, že vypadá jako vágus. Jenomže... Vkusně upravený vzhled je jedna věc, a tu obvykle nikdo naplno komentovat nebude (pokud to má v hlavě v pořádku) - ale jistě zaujme nějaký postoj a myslí si své. Předsudky přetrvávají, neupravené vousy už nefrčí a rozhodně nevypadají už tolik mužně - spíš jaksi bezdomovecky.... Btw - máničky v šedesátých letech by mohly vyprávět (než se z většiny z nich stali yappies :-). Nejsem zastánce přílišné frivolnosti se zjevem, výstřelky často skrývají nějaký osobní problém. Ale byly časy, kdy se třeba děti vracely ze školy domů, aby si je rodiče umyli. Strmiště na mě působí ošuntěle, smutně - vždycky mě napadne, že ten chlap asi nemá ženskou, když vypadá tak zanedbaně. Slova: Měl by ses (ste se) oholit, bych ale nikomu neřekla - pokud se s ním nehodlám líbat. Tam už jaksi nastavuji svou jemnou tvářičku i já. Záleží na tom, jak moc důvěrný vztah (i kamarádský nebo rodinný) s onou osobou mám, pak mi asi víc záleží na tom, koho vedle sebe mám a jak dotyčný vypadá. Když s někým jednám a on není upravený, něco to o něm jistě svědčí. Za mě - hladce oholen, dobře naladěn - nebezpečně krásný:-)))


Avatar uživatele
Zlatý

Pokud ti to řekne nadřízený(á), stejně ti asi nic jiného nezbyde. Jinak ale můžeš klidně onoho radila(ku) poslat do příslušných mezí ))


Avatar uživatele

Quentosi, nikdy jsem takové upozornění nebrala jako neomalenost. Spíš se mne dotklo, že partner byl natolik bezohledný, že se neoholil bez upozornění, že to má udělat. Mne taky nikdo neupozorňoval, že si mám oholit nohy.
Mám dost citlivou pleť. Kdysi měl bývalý manžel tendenci nosit strniště. Zvykl si, že potom se ke mně nesmí přibližovat. Po jeho "něžnostech" jsem byla rudá jako indián ještě týden. Obličej mne pálil a bolel.
Takže hodnoť takové fau-pax i z druhé strany. Co je potom skutečná drzost a co je bezohlednost?


Avatar uživatele
Stříbrný

Poslední dobu od všech slyším, že bych se měl jít ostřihat, je to dost podobné s tím holením. Beru to jako hrubé porušení etikety, horší než jíst rukama. Když bude člověk jíst hranolky rukama, ostatní se maximálně zasmějí, jestliže někoho takto bude "upozorňovat", popudí jej a spíše znepřátelí.
Jak uvádíš, pro většinu mužů je to chlouba a dalo by se to přirovnat k tomu, jako bys ženě řekl, že má moc velké/malé poprsí a měla by si ho nechat zmenšit/zvětšit


Avatar uživatele
Bronzový

Ahoj,tak mne nahodou se to libi,strniste i vousy.Je to fakt jen muzska zalezitost a proto na drzost nehledet,i kdyz vas to stve.Ja si take do mych zanskych zalezitosti,nenechavam mluvit,ba se nad temito pripominkama jen zasmeju,ono je to pak prejde.Souhlasim s tebou quentosi-nemusime prece byt jen kopie vsech,kterim se to nelibi.


Avatar uživatele
Zlatý

nějak to celé souvisí s přirozeností člověka. Fakt sorry, já si to neodpustím, ale chcete se něco dovědět o vývoji nepřirozenosti člověka? ..tak to máte v odpovědi ocko, pro přirozené je tam stručný popis té "druhé strany".

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Stříbrný

huxa

quentos-snad vím, jak to myslíš, nebereš v potaz přítelkyni/manželku, ale třeba spolupracovnici, chápu to dobře?

Avatar uživatele
Zlatý

quentos

ano, třeba. Nebo kamarádku, známou...

Avatar uživatele
Zlatý

Andělé

Kamarádka Vám může jemně říci,zda se ji vousy líbí či ne,ale u toho to končí. Nařizovat ať se oholíte už ale není na místě. Jediný,kdo si to může dovolit je ten,s kým se líbáte. Na tu byste měl brát ohledy.
Můj býv.manžel se vždy holil a pokud se zřídka stalo,že měl jemné strniště a mě to při intimnostech vadilo,oholil se. Je to hezký chlap,slušelo mu oboje,ale vousy v žádném případě nikdy nenosil,to už nenosí nikdo v mém okolí.:)

Avatar uživatele
Zlatý

quentos

ocko: alergie je ovšem jiná věc!!! Přece mi nechcete tvrdit, že neholit se je OBECNĚ bezohlednost (odhlédneme-li od situaci, kdy jsem v přítomnosti někoho, o kom vím, že je alergický)?

Avatar uživatele

anonym

Quentosi, jenže tu alergii jsem při vstupu do manželství neměla. Ani jsem pořádně nevěděla, co to taková alergie je. Ten "někdo", kdo ji ve mně vypěstoval, byl právě člověk mně nejbližší - vlastní manžel, a bylo to právě tou bezohledností - kuřák, alkoholik, špína, bordelář.
No a jinak příspěvek Damiany hovoří za vše. Zaslouží si nominaci, jak krásně to napsala. Ještě bych k tomu ale dodala jedno - když se muž rozhodne, že se nebude holit, na kolik při tom rozhodování bere v potaz přání manželky? Ještě bych se zeptala na to, zda si pánové s jakkoliv upravenými vousy připadají mužnější? Pokud nedbalost patří k takové představě, potom ano.
Pamatuji si na tatínka, když se ke mně jako k malé holce přitulil a poškrábal mne neoholenou bradou po tváři. Pak mne po ní pohladil a se smíchem se šel holit. Holil se denně a nebral jako nemístnou drzost od maminky, když mu řekla, že škrábe a že by se měl oholit. Také ho pravidelně posílala k holiči nechat se ostříhat. Patřilo to nějak k věci a mám za to, že moji rodiče to brali za samozřejmosti, která patrří k povinnostem manželky. Maminka mu také chystala oblečení, když někam šel, a celkově se starala o to, aby tatínek vypadal upraveně a hezky. Vždy se to bralo tak, že upravený zevnějšek manžela je obrázkem jeho ženy. Věřte mi, že to mělo hodně do sebe. Pamatuji si ještě na dobu, kdy se tatínek holil břitvou a pamatuji si maminku nebo babičku, jak mu ji před holením brousily a chystaly. Teď jsou na to tak šikovná udělátka a holit se vám pánům nechce. A já si ze svého dětství nepamatuji jediného člověka s neoholenou tváří. Jenom dědeček měl knír, ale tím byl známý v širokém okolí. Také byl dlouhá léta sám.
Tehdy jsem ještě na alergii neměla ani náběh, ale škrábalo to taky.
Možná že byste změnil názor, kdybyste si to vyzkoušel na vlastní kůži. Je ale pravdou, že delší vousy neškrábou tolik jako strniště. Líbit se mi nelíbí ani jedno, ani druhé. Snad proto mám teď štěstí právě na vousaté partnery.

Avatar uživatele
Zlatý

Andělé

quentos: věřte,že kdybyste se líbal se všemi ženami na světě,všichni každá budeme mít "popálený" obličej. Tj. jako bych se líbala s křovinořezem,opravdu...:)

Avatar uživatele
Zlatý

quentos

"Každá"? to je přece blbost - kdyby tomu tak bylo, příroda by nám vousy vůbec nenadělila.
Podle Vašich slov musí tudíž mít každá, kdo má za manžela vousáče, v tomhle směru peklo na zemi :{D>

Avatar uživatele
Zlatý

Andělé

Ženy se s vousáčema určitě nelíbají. Jezdit nám strništěm po obličeji opravdu až pálí,je to dost nepříjemné,až bolestivé. Vždyť strniště je dost ostré,už jsme se na toto téma několikrát s holkama bavily a všem to vadí. Líbání je přeci velmi příjemné,ale pokud je muž neoholený,stává se velmi nepříjemné a bolestivé. Věřte,že jako žena vím,o čem mluvím.
Nejspíš příroda nechtěla,abychom se líbali...:))

Avatar uživatele
Zlatý

zjentek

..a nebo příroda čeká, až ženy požádají nejvyššího o tupé strniště .)

Avatar uživatele
Zlatý

Andělé

no jo,zkusím se za nás za všechny před spaním pomodlit,že to ten nahoře nějak nevychytal...:))

Avatar uživatele
Zlatý

Lucijej

No tak jsem asi divná, ale mě osobně se strniště na chlapech líbí a líbat se s takovým vůbec nemám problém, spíš naopak :o)
Možná mě poznamenalo, že už jako malé holce dělal děda fousanou - třel svojí tvář se strništěm o mojí a takovéto pálení mi vůůůbec nevadí.

Avatar uživatele
Zlatý

Andělé

Nojo,také se mi strniště na chlapech líbí,ale fakt jen na koukání. Nechci si radši ani představit,že by mě líbal ještě někde jinde..jak plamenomet a ten teda fakt nepatří k mým radovánkám....:-D

Avatar uživatele
Zlatý

Andělé

Otázka vzhledu je něco jiného. Mně se líbí jen mírné strniště,né už hodně zarostlé,vypadá to mužsky,ale opravdu jen na koukání,hl.ne na líbání...:))

Avatar uživatele
Zlatý

Sůwa

Spíš s tou křovinou před pořezáním :-)))

Avatar uživatele
Zlatý

Sůwa

Spíš s tou křovinou pře pořezáním :-)))

Avatar uživatele
Zlatý

Andělé

Ajo,před pořezáním, jinak by ze mě zbyl mašrum na bramboráky..:))

Avatar uživatele
Zlatý

Sůwa

To jo :-DDD

Avatar uživatele
Zlatý

Andělé

Z líbačky by nakonec byl masakr motorovkou-no tedy křovinem...:))

Avatar uživatele
Zlatý

Andělé

áá,chybička se vloudila...slovo všichni ve větě být nemělo...

Avatar uživatele
Zlatý

quentos

bolak: přesně! Vzal jsi mi to z úst - o tom malování jsem to měl taky na jazyku. Jenže problém je v tom, že ženy považují líčení za nadstandard, kdežto holení za "normální součást osobní hygieny". Já bych snad zorganizoval osobní revoltu, kdy bychom se svorně všichni přestali holit, aby věděly, že to tak "normální" či "samozřejmá" věc není.

Avatar uživatele
Zlatý

zjentek

no, vzhledem k tomu, že celý industrial tady stojí kvůli sexu (muž je jinak velice skromný "člověk") , tak se domnívám, že revolta "všichni přestali holit" asi neprojde .)

Avatar uživatele
Zlatý

Andělé

v čem je muž skromný? Snad né v sexu...:-D
Hold si vousáči nemůžou s ženami pohrát no....:))

Avatar uživatele
Zlatý

quentos

ještě ad Sůwa: srovnáváš nesrovnatelné. Strniště nepáchne ;{))>

Avatar uživatele
Zlatý

Sůwa

Tak tu nemytou beru zpět, ale třeba upocená by místo očisty použila deodorant. To by taky nepáchla :-). Kdysi bývali chlapi buď hladce oholeni, nebo měli plnovous, případně knír. Ta móda strniště není tak stará, třeba o Daliboru Jandovi jsem si dlouho myslela, že mu chudinkovi nerostou pořádně vousy a dlouho mi nedošlo, že to tak má schválně :-)

Avatar uživatele
Zlatý

Lucijej

No ale i plnovous začínal jako strniště :o)

Avatar uživatele
Zlatý

Sůwa

Když už se k tomu chlap rozhodl, tak si nechával vousy narůst třeba přes dovolenou, nebo nemoc. On si totiž taky musel nechat vyměnit OP, aby měl tu novou podobu na fotce a to už za rozmýšlení stojí :-)

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3815
Zlatý Drap 2281
Zlatý led 1646
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý marci1 1275
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 866
Zlatý mosoj 845
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.