Putin

Je mužnější mít vousy, či ne?

Stále vídám ve filmech zaměřených na období kolem první a druhé světové války, že si muži velmi často holili vousy. Skoro jako by to znamenalo jejich mužnost. (Nepočítám knírek, protože ten mělo opravdu mnoho lidí. Navíc se i přes to museli holit kolem knírku)
Dnes ale lidé považují za více „mužské“ to, když má člověk (naopak) delší vousy.

To stejné se týká armády. Kdysi měli vojáci někdy i povinnost pravidelně se holit. Dnes má dost vojáků vousy delší.

Co si o tom myslíte vy? Co vám přijde více „mužné“?

Upraveno:
A teď, jak je to s vašimi názory? Co se vám líbí více a proč .. ?

Nejlepší odpověď
quentos

Kdyby bylo „mužnější“ nemít vousy, proč by nám je příroda nadělila?

Další odpovědi
Nuk nuk

Je to jenom záležitost módy a společenských zvyků. Staří Římané považovali vousáče za špinavé barbary – podle vousů je i nazyvali. Ve středověku záleželo na době, ale také na společenském postavení. Kdybyste se vynořil na přelomu 19. a 20. století bez vousů, byl byste společensky takřka nepřijatelný, a přitom jen o pár desítek let později se muži naopak holili.

Osobně se mi jako ženě asi líbí víc vousatí muži, ovšem zase ne nějak přehnaně. Na druhou stranu to není to nejpodstatnější.

dubraro

Je to jen móda a společenská konvence. Zde bakalářská práce na toto téma:

Zdroj: https://is.cu­ni.cz/webapps/zzp/dow­nload/130153552

eleonnore

Je to pravda, cele je to o mode. Ja jsem vyrustala v 90.letech, kdy byla v mode hladka brada a kdyz se o soucasnem trendu hipsteru a lumbersexualu bavime s kamaradkami a kolegynemi v podobnem veku (20–35), nadseny z plnovousu neni nikdo. Vetsine se libi strniste, ci hladka tvar. Ale to strniste vede o dost vic :)

Panove v nasem veku na to maji samozrejme jiny nazor a prekvapuje me, kolik mladych panu si mysli, ze je to dela sexy, kdyz za rohem si jejich partnerky povzdechnou nad tim, kdy to toho jejich partnera prejde a shodi to. Prece jen – libit se zenam chce vetsina muzu, no ne? :)

Vousy jsou sice symbol muznosti, na druhou stranu hladka tvar je symbol mladi a plnovous muzum pridava na letech. Dnes je doba, ktera vyzdvihuje mladi. Mozna i to je duvod, proc plnovous porad neni tak rozsiren. To nase oblibene strniste je prijemny kompromis :)

Nemuzu ale mluvit za vsechny. Rozhodne se to lisi generace od generace a lokalita od lokality.

Drap

Je to ovlivněno současným modním trendem. Co je mužnější, nelze podle vousů určit. Nelze to změřit. Jsou to jen subjektivní pocity.

Kelt

V pohádce Dlouhý, široký a krátkozraký přestane být Zlatovláska mužem, když ztratí vousy. Ale rovnítko vousy = muž, platí za určitých podmínek a v určité době.

anonym

Já jsem taky vousatej a jsem k tomu ještě barbar.,ale mé paní se to líbí.

Kulpix

Nelze takto odpovědět.
Záleží na celkové vizáži jedince .

Cenobita

Jistě muži mají vousy, proto je to mužné. Ženám s vousy se někdy říká mužatky 🙂 je otázkou zda právem či neprávem.

zjentek

To záleží na situaci. Člověk může mět fusy po kolena, ale jakmile se oholí na pytlu, mužnější stejnak nebude!

Miloslav

Plno vous činí muže mužnější.

koblja

Hezký muž se stane nevzhledným dědkem, když má plnovous

dubraro

Vojáci se povinně holili proto, že se předpokládalo použití plynových masek. Přes plnovous maska netěsní.
Dnes naopak třeba vojáci v Afghánistánu nosí plnovous, protože tam je to zvykem, s hladkou tváří by je místní obyvatelé nebrali vážně.

quentos

Díky, mně to dodnes nebylo jasné a vrtalo mi to hlavou.