holaola

Proč se berou matematické důkazy nebo axiomy jako důkaz reality?

Je to vybudovane jen na nejake spolecne dohode co nam dava nejvic logicky smysl z nasi perspektivy a mozna pro nasi perspektivu? (ktera se ale treba muze zmenit) , ale co kdyz je ta realita nebo jiny pohled z nejake „vyssi“ perspektivy uplne jiny, a z te by meli byt utvorene ty axiomi a podle nich utvaret dukazy.. Jsou matematicke dukazy a axiomi jen pravděpodobně dobře sestavené nástroje jakymi jde pochopit a popisovat realitu nebo alespon pravděpodobně dobře sestavené nástroje popisující nasi perspektivu?

Odpovědi
Kepler

Jaký lepší důkaz by sis přál, než matematický? Myslím, že by ses tím nemusel zabývat a nejprve ovládnout aspoň tak základní věci jako je pravopis.

holaola

Kepler: jen zpochybnuji nebo se to snažím pochopit, neptal jsem jaký jiný důkaz. Ani na hodnocení pravopisu.