FlAsh_7

Proč říkají piráti v pohádách har?

Nejlepší odpověď
cochee

A uvedeš příklad? To jsem v životě od piráta neslyšel, ani v pohádce, ani v jiném filmu s piráty.

Další odpovědi
Klaproth

V které pohádce vystupuje pirát s touto replikou?

kelley

Já jsem to náhodou slyšel v komedii https://www.csfd­.cz/film/16117-periskop-nahoru-a-dolu/komentare/ – holt asi nějaký starý pirátský pozdrav…

Dochy

To mi připomnělo nějakou fantasy pohádku (knížku), kde jeden z hrdinů, rytíř, vlastnil zakletou sekeru, která z něj dělala nepřemožitelného bojovníka, ale zároveň měla poněkud neblahý vliv na jeho intelektuální projev… Dokud měl v držení tu sekeru, jeho projev byl omezen na:
„Zmar.“, nebo „Zmar!“, ev. „Zmar?“
Pokud byste náhodou někdo věděli co to bylo za knihu, dejte vědět. I přes nějakou tu snahu se mi ji nepodařilo najít.