Tříska

Proč ptáci zpívají?

Nejlepší odpověď
quentos

zpívají zejména samci, snaží se zpěvem přilákat samice. Někdy mám pocit, že se snažej celej den, můžou se uskřehotat a samice nikde :{))>

Další odpovědi
barnajka

Přesně, jak už tu bylo řečeno – je to jejich způsob verbálního projevu, jejich řeč.
Krom toho si myslím, že je to jejich cvrlikání i baví – asi mají radost ze života :)) Vždycky u nás na sídlišti pozoruju a poslouchám kosáčky, v zimě sýkorky za oknem – vydržela bych se na ně dívat furt. Divadlo, co se nikdy neokouká :)

quentos: samice nikde, protože samice jsou slepice: stojí doma u plotny a vaří samcům dlabanec, aby neumřeli hlady a měli na to svoje trylkování sílu! :))
PS: Taky skřehotáš, taky?! :)) Co tak zkusit jinou tóninu…a nebo přidat na hlasitosti – to víš: prskající olej, vrčící mixér…možná tě samice v té kuchyni neslyší ;)

fcoop: A není to potom havran nebo krkavec? :)) Naši kosáčci náhodou zpívají – a nádherně! Zrovna před chviličkou spustili a do vřeštění to má fakt hooodně daleko :)

fcoop

Nevím,proč se říká,že ptáci zpívají. Ten kos,velikej jak kontejner,co každé ráno sedí na lampě před mým oknem, ten určitě nepěje,ale vřeští.
Doplňuji:
Byla to „humorná“ nadsázka.Kosa přece poznám.
Takovej žlutej s fialovou hlavičkou.
Nóóó ----- s hlavičkou.On má hlavu jako fotbalový míč.Ne tak kulatou – velkou.

MrGandy

A proč lidi mluví?

Je to přirozené, že ptáci vyluzují různe zvuky… buď komunikace a k tomu musí dát najevo kdo jsou…