Proč převážně jen Evropané měli pořád chuť podmanit si na světe jiné země?

To, že USA je složená z přistěhovalců z celého světa, hlavně z Evropy, víme.
Mě by spíš zajímalo, jestli existuje země mimo Evropu, jiný kontinent, kde bylo tolik dobyvatelů jako v Evropě.
To pořád někde čtu jak Francie, Anglie, Španělsko, Holandsko, Italové, Germáni, Řimani atd..křižácké výpravy a podobně..Hitler, Alexandr Veliký…
Jak se všude ti Evropané sr*li, všude vše plenili, všude všechno ukradli a zničili. Jak tehdy byl africký kontinent strašně bohatý, jak Indie byla bohatá, jak islámský země byli bohatý, jak vše rozkradli Evropani do svých zemí, a teď se diví že sem ti chudáci z ojeban*ch zemí chtějí jít žít. Ani se nedivím, že někteří migranti tu dělají binec, historie se nezapomíná, Evropani (my) u nich dělali horší věci…

Nejlepší odpověď
annas

Proč?

"Nové kolonie začaly evropské státy získávat od dob zámořských objevů,
tzn. od 15. století.

Některé země získaly postupně tolik kolonií, že vytvořily obrovské koloniální říše.

Z kolonií proudilo do evropských států obrovské bohatství – zlato, stříbro, drahokamy, hedvábí, koření, nerostné suroviny

První kolonie získalo Portugalsko a Španělsko hlavně ve střední a jižní
Americe

Později začaly nová území kolonizovat Holandsko, Francie a Velká Británie

Země o své kolonie mezi sebou bojovaly a zároveň objevovaly a dobývaly nová území, a tak se velikost koloniálních říší měnila.

Během 19. století propukly války za nezávislost španělských kolonií a říše se rozpadla.
atd.

Z některých bývalých britských kolonií jsou dnes významné státy
Spojené státy americké

Francouzské se rozpadly definitivně pod 2. sv. válce.

Kolonie si vybojovaly samostatnost v roce 1776 Austrálie

Původně trestanecká kolonie Indie

Nezávislá až od roku 1947 Nový Zéland
atd. "

http://skolakr­.cz/wp-content/upload­s/DUM/DJ/Sv%C4%9Btov%C3%­A9-kolonie-prezentace.pdf

Nešlo o všechny evropské země, ale především o Portugalsko, Španělsko, Francii, Holandsko, Velkou Británii. Kolonie si postupně získávaly nezávislostl.

Další odpovědi
quentos

Další nesmyslná generalizace.

Edison

Myslím, že s Čínou, Mongolskem, Japonskem soutěžit Evropa ani nemůže. Budeme-li to kapku generalizovat, asijské země toho dosáhli mnohem víc. Ale vcelku lze souhlasit. Jen bych místo Evropané spíš použil termín moderní Západní kultury.

Kepler

Zdaleka ne jen Evropané. Dobývání cizích území se dělo historicky ve všech světadílech kromě Antarktidy. Mongolové dotáhli až do Evropy, Peršané kus Asie, Japonci Východní Asii a Tichomoří, Inkové skoro celé tichomořské pobřeží Jižní Ameriky, Arabové se cpali do Evropy horem dolem (Balkán, Španělsko) atd, atd. Lidské dějiny jsou dějinami válek.

led

Nie sú to len Europania, Spomeňte si na Starý Egypt, Perziu, avarské a húnske ťaženie, nadvládu islámu až do Španielska, Džingischána a Timura, Turecké útoky na Europu,Japonský boj o nadvládu vo Východnej Ázii a Pacifiku

EKSOT123

Akorát tam Annas asi popletla trestanecká kolonie ne Indie, ale Austrálie. (Teda historii neznám, ale k tý Austrálii mě něco zůstalo v hlavě – že se tam svýho času používal jako platidlo i rum, odtud zkratka Rozumně Uložená Měna.)
Evropa taky měla namále od Turků a Arabů. No ktyž to trochu smíchám, co tu píšete, a trochu zavtipkuji, tak určitě máme v sobě trochu tý mongolský krve, a proto to všechno. Ha ha. Nebo taky křesťanství v Evropě vedlo k větší vzdělanosti, Evropani pak byli trochu napřed a tak si podmaňovali svět. Jen na okraj mě ještě napadá, jak svět nerad vidí, že Rusko udržuje silnou armádu, ale můžem si za to sami. Jen z „civilizované“ Evropy na ně táhl Napoleon, 1. svět válka byla z větší části taky tam, a nakonec Hitler. A taky nerozumím, asi jsem nikde neslyšel kladné hodnocení ruského zásahu v Sýrii. To jen tak, aby to byl větší guláš.

quentos

Odpověď na soukromou zprávu: … a ty se běž učit češtinu, chytráku.

anonym

Ta mi peníze nevydělá, slepičí prdelko.