kurec

Je Rusko evropská, nebo asijská země?

Sice rozlohou patří I do Asie, ale jazyk, který používají, nepoužívá znaky (toto je je typické pro asijské země). A také nepouživají hulky k jedení (toto je taky typické pro asijské země). Z historie také víme, že Rusko se začalo rozširovat směrem z Evropy více do Asie a i nyní většina populace žije v evropské části. Z těchto faktorů usuzuji, že Rusko je evropská země.

Nejlepší odpověď
Kelt

Pokud vím, tak pouze tři státy jsou rozprostřeny současně na dvou světadílech – Egypt, Rusko a Turecko. Hlavní město je v Evropské části. A když se hraje fotbal, tak Rusko hraje kvalifikaci za Evropu. Ale například Izrael, který patří do Asie, tak taky hraje fotbal v evropské kvalifikaci.

Další odpovědi
zjentek

Jak která část. tak třeba Karlovy Vary jsou v Evropě.

Drap

Podle polohy je jasné, že Rusko je evropsko asijská země.

annas

Mohl jste mít odpověď hned, pokud byste využil archiv.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/do-jakeho-svetadilu-patri-rusko

Odpověď led

Podľa hlavného mesta patrí do Európy. Podľa územia – väčšia časť je v Ázii.
Takže patrí do EuroÁzie.
--

Potvrzuji odpověď led. Podle ruského zdroje "Je Rusko evropskou zemí? " uvádí se toto:

"Rusko není evropskou zemí. Rusko je euroasijská země.

Kombinuje prvky východních a evropských trendů. Ale vše je položeno na základní asijskou půdu, která převládá. Výsledkem je originální syntéza východoasijských a západoevropských ry­sů.

Rusko je tedy euroasijskou zemí a má původní civilizací. Nemělo by se to srovnávat s Francií, Německem, Irákem nebo Tureckem. Rusko by mělo být srovnáváno se samotnou Evropou nebo s Indií jako civilizací. Protože Rusko je nezávislá euroasijská civilizace. A z evropského hlediska je to nevysvětlitelné."

https://iz.ru/new­s/301937

Mr. Marek

Spíše asijská, má kulturně a hlavně mentalitou blíže k asijským zemím (Čína, Korea).

Pepa25

Obojí.
Mimochodem ta kritéria pro asijské země jsou nesmyslná, v celé řadě asijských zemí nepoužívají znakové písmo ani nejí hůlkami. Asie je zeměpisný pojem, ne kulturní,

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Mr. Marek

Pepa25: Písmo není jediný faktor značící kulturu.

Mr. Marek

Podle mě Rusko splňuje kritéria asijské země.