Proč plno vyšetření lze jen na doporučení obvodního lékaře?!

Plno vyšetření nemá člověk možnost si ani osobně zaplatit.
Plno lidí má potřebu se raději vyšetřit,ale bez doporučení to nejde,
to zbývá jen jít k obvodnímu doktorovy,vymyslet si nemoc aby dostal doporučení?

Odpovědi
Dochy

Nemusí to být na doporučení OBVODNÍHO lékaře.
Většinou nebude problém pokud si to sám zaplatíš.
Některá vyšetření mohou být riziková a proto je nikdo soudný neprovede bez lékařského důvodu

mosoj

To co říkáš není pravda.

ivzez

Podle mne by to mohlo být kvůli nižšímu počtu odborných
lékařů. Uvědomím-li si, u kolika lékařů jsou i s doporučením
několikatýdenní až několikaměsíční termíny objednání, je to
podle mne kvůli kapacitě.

Přemýšlím, k čemu by mohlo být dobré absolvovat vyšetření
bez indikace. Vyberu-li si dobrého praktického lékaře, na kterého
se můžu spolehnout, vím, že nic nezanedbá.

Já to mám naopak: nejradši bych po žádných vyšetřeních
nechodila a všechno řešila jen se svou praktickou lékařkou.
(Je dobrá, mám k ní důvěru a mohu se na ni spolehnout.)

PS:
Já bych to neřešila „vymýšlením nemoci“. Řekla bych lékařce,
z čeho mám obavy, nebo proč bych chtěla to které vyšetření absolvovat.
A lékařka mi buď vyhoví, nebo mi vysvětlí, proč by to bylo zbytečné.

Malvína

Mosoji, já se popravdě také nesetkala s tím, že by mě někde vyšetřili bez doporučení lékaře. Výjimka byla na urologii, kde jsem se dostavila v brzkých ranních hodinách a svíjela se bolestí. Vzali mě, ale těch keců, že jsem neměla doporučení… Zvažovali, zda mě vůbec přijmou.
Nevím, jak to funguje u jiných praktických lékařů, ale u toho mého, pokud přijdu s žádostí na nějaké vyšetření, nechce povolit, pokud nevidí důvod. Tento systém je na prd. Hodně krát jsem někam přišla a první otázka zněla „Máte doporučení?“. Mně to přijde vážně na hlavu. Takhle člověk, který se zajímá o své tělo, často nemá možnost se nechat vyšetřit a může se cokoli zanedbat.

mosoj

Já zase svému praktikovi nosím jenom zprávy od odborných lékařů. Je to sice moje povinnost, ale prokazatelně, on se na ně ani nedívá.

Je to ale jedno. U internisty si nesundávám ani tričko, poslouchá mně přes tričko?? Na neurologii jsem stál u dveří a koukal na lékaře. Nic jiného jsem nedělal. Ve zprávě jsem měl, že nemám oteklé nohy, přičemž jsem nohavici ani nenadzvedl. Chodil jsem k revmatoložce, byla taková divná, ale vždy mě nechala svléct do trenek a prohlídla mně. Už čtyři roky chodím na farmakologii do špitálu. Ani jednou na mně doktor nesáhl, načež aby vyšetřil. Přesto mně medrol předepisuje dál.

K odbornému lékaři se objednám, on mně dá termín a já se dostavím.
Ještě se mně nestalo, že by mně odmítl. Pouze akutně chtějí nejdříve doporučení od praktika, nicméně když není, vezmou tě. Takto to chodí v Plzni. Také nic pěkného.

Arne1

Proč si vybíráš takové lékaře kterým nevěříš ?

Dochy

Najděte si lékaře který bude vašim názorům přístupnější.

anonym

Třeba…EKG…nebo třebas mě napadá proktologie…atd atd atd

mosoj

EKG je schopen udělat můj praktik sám!!! Dokonce i řadu těch důležitých krevních rozborů!!!! Bez laboratoře !!! Nicméně léčit mně nebude , až jak odborný lékař. Takže tam chodím rovnou. Řadu léků také praktik psát nemůže, teda může, ale bez platby pojišťovny.