eviktet

Jak se zbavit pískání v uchu?

pískání v uchu mi přichází, když je někde v místnosti ticho. A jak se na ten zvuk soustředím (i když nechci), zesiluje se, až je to skoro nesnesitelné. Slyšela jsem, že je to časté u starších lidí, mně je ale 16. Je možné, že s tím souvisí i nedoslýchání? Mohlo by být důvodem i to, že jsem třeba byla dlouhodobě vystavena velkému hluku? Jak se toho zbavit? Navíc jsem slyšela, že to může být i nádorem na mozku, může to být taky důvod?

Nejlepší odpověď
Damiana

Pravděpodobně se skutečně jedná o tinnitus. Jen doplním kolegy.
Pro vznik tinnitu může existovat celá řada příčin (od ušních zánětů až po úraz v oblasti hlavy, krku). Pro léčbu neexistuje zatím spolehlivá metoda, je ovšem možné tinnitus mnoha způsoby zmírnit.
V poslední době jsou hledány nové postupy terapie.
Více v odkazu:
http://www.clin­life.cz/tinni­tus/terapie

Další odpovědi
anonym

Evikvet, přestaň vymýšlet katastroficné scénáře. Píšeš, že je Ti 16. Pokud Tě to pískání obtěžuje, zajdi si na ORL a nechej se vyšetřit u odborného lékaře. Tady žádný takový nesedí, aby Ti mohl stanovovat diagnózy. Mimo to by to ani žádný neudělal, pokud by neměl výsledky vyšetření a neviděl by Tě osobně. Na ORL budeš potřebovat doporučení praktického lékaře.
Přestaň sama sebe děsit, jdi k lékaři a potom dej vědět, jak jsi dopadla.

Radek123

Jedná se o takzvanou nemoc Tinnitus. Tato nemoc se dá vyléčit pomocí hyperbarické komory. Bohužel ani toto není 100% účiné. Možná by se vyplatilo zajít si k lékaři. Pokud by nepomohl styl léčky hyperbarickou komorou, tak už není jiná možnost. Nezbyde vám nic jiného než se vyvarovat tichu.

hanny 2

eviktet – zadej si to na netu,je tam spousta informací a diskuzí – např.

http://tinitus­.webnode.sk/new­s/co-delat-kdyz-piska-zvoni-bzuci-nebo-huci-v-usich-/Určitě to může být tím,že jsi byla dlouhodobě vystavena velkému hluku,na tu druhou možnost ve svém věku snad ani nemysli!Ale určitě s tím běž k lékaři,já akorát vím,že se na to užívá ginko biloba.

Lakeysha

Ježiš to je taky nápad zjišťovat diagnozu na netu, dojdi si na ušní a dozvíš se víc.Od toho tam jsou.

venkovan

Klidně to může být důsledkem vystavení velkému hluku. když vidím mla´fochy na různých tech party, nebo když si změřím hladinu hluku na koncertech, či když slyším jak máte puštěnou hudbu na plné „pecky“ do sluchátek, tak bych se nedivil, že podobné problémy máte už jako mladí.
Může to být i nádor, může to být jen únava.
Ale co s jistotou nemůže být, tak kvalitní diagnóza po internetu.
Takže jsou dvě řešení – nejít k lékaři a jít k lékaři specialistovi.

annas

Máte energeticky nevyrovnané ledviny – souvisí s ušima. (Třeba oslabená játra zase ovlivňují zrak). Léčím se již dlouho bylinkovými přípravky od fy Diochi a Energy, takže mám několikaleté zkušenosti. . Měl by vám pomoci bylinkový přípravek Renol nebo Diocel. Oba pomáhají léčit poruchy sluchu.

Ale je dobré vyhledat poradce někeré uvedené firmy, který vám doporučí postup.

Zkuste si projít strány Energy nebo Diochi a zjistíte víc.