balca

Proč pan prezident neudělí amnestii panu Kajínkovi nebo panu Smetanovi ?

místo toho v hromadném propouští naše mírumilovné občany např. rómy nebo vražedkyni Daru Rolins …Co je to za nepořádek ?
http://www.no­vinky.cz/krimi/289240-propusteni-z-valdic-si-amnestie-dlouho-neuzili-hned-sli-krast.html
http://www.no­vinky.cz/krimi/289284-tri-amnestovani-vezni-napadali-v-praze-na-ulici-kolemjdouci.html

cha a je to tu

Nejlepší odpověď
Drap

Toto jsou ty tvoje chytré otázky ? Rozčiloval jsi se, že se sem dávají samé blbosti a sám dáš otázku, na kterou může odpovědět jen prezident ?

Další odpovědi
venkovan

Synku vzpamatuj se.
I tobě se jednou může stát, že za volantem nedáš pozor a neúmyslně někoho zabiješ. Takže važ slova – a to tu dámu nemám rád. Kajínek je nad limit, Smetana amnestii údajně podle médií má, ale zřejmě tam půjde znova, protože druhý trest ještě nebyl projednán.

radce

Amnestie není udělována jmenovitě, jednotlivým lidem, ale plošně, podle určitých parametrů, podmínek. Někdo se do těchto podmínek vejde, jiný ne.
Pokud jde o odpuštění trestu konkrétnímu jednotlivci, říká se tomu „milost“…

Kai

My mu do hlavy nevidíme.

peter_4

Taky si myslím, že paní Rolinsová si ten trest zasloužila, už jen proto, že v době zabití člověka dál natáčela talenty. Když se taková věc a kauza spojí s tím, že jde o veřejně známou osobu… myslím si, že to může mít charakteru signálu směrem k veřejnosti, a že se vůbec k případu nemělo přistupovat, jakoby šlo o obyčejného člověka. Navíc ona si jistě i tak zaplatila drahé právníky. Milost by se měla zvažovat osobně a né paušálně, to je aspoň můj názor, pokud se má udělovat milost, tak u toho, kdo o ni stojí a prosí o ni a lituje, pak má taková milost může mít smysl a né když k ní člověk přijde jako slepý k houslím.

Ke Kájínkovi malá vsuvka z wikipedie

Jiří Kajínek měl první problémy se zákonem pro majetkovou trestnou činnost už jako nezletilý v roce 1974(narozen roku 61). Ve vězení byl poprvé v roce 1982 za vloupání do chat. V roce 1985 byl opět odsouzen za bytové krádeže, nedovolené ozbrojování a útok na veřejného činitele, protože při zatýkání zranil tři policisty železnou tyčí. Na základě rozsáhlé amnestie prezidenta Václava Havla byl v roce 1990 propuštěn. V témže roce ovšem byl znovu odsouzen, tentokrát na 11 let, za loupežné přepadení policistů se zbraní v ruce a krádež jejich vozu.
18. ledna 1992 ředitel věznice na doporučení vězeňské komise přerušil výkon trestu na dobu 21. – 23. ledna 1993. Kajínek se ale do vězení už nevrátil a o 4 měsíce později měl spáchat vraždy, kvůli kterým byl později odsouzen na doživotí.

Opravdu si myslíš, že by ten člověk měl dostat amnestii?