jirka F

Souhlasíte s údivem pana prezidenta?

Já s tím teda souhlasím ale měli by to udělat tak, aby to vyhovovalo na obě strany: přispět imigrantům, ale i těm českým dětem.

souhlasíte s ním taky: http://www.no­vinky.cz/doma­ci/376147-pro-ceske-deti-penize-nejsou-ale-pro-imigranty-ano-podivuje-se-zeman.html

Nejlepší odpověď
redy

Souhlasím- taky se nejdřív postaráte o vlastní děti a pak dáte sousedovic dětem.
Stát by měl udělat to samé.
Nebo mět pro zvláštní případy rezervu.A vědět kolik můžu dát na určitý program.

Další odpovědi
anonym

Tak napůl,imigrantům nic a vůbec je sem nepouštět!

Klokánkům vše.

anonym

Ano, souhlasím, akorát se divím, že prozřel tak dlouho.Už mně přišlo před časem několik emailů upozorňujích na to, že na české děti vybíráme víčka a jiné děti se sem vozí na drahé operace, na které české děti nemají peníze.

gecco

Jen do jisté míry…
ANO – měla by být košile bližší, nežli kabát – takže řešení problémů české společnosti by mělo mít vyšší prioritu, než řešení problémů ´cizích´
NE – Fond ohrožených dětí, resp. jeho vedení, není schopno se přizpůsobit zákonu – a není možné takové chování zapatlávat emocemi ohledně ´dětí´
___
Pokud bych se měl (musel) rozhodnout, pak imigranti dostanou přednost před neschopným vedením FOD.

ivzez

Nesouhlasím.

Třicet miliónů neschází dětem v klokáncích (děti dostávají, co potřebují), ale měly
by posloužit k „zaplácnutí“ části dluhů způsobených špatným hospodařením FOD.
FOD porušuje zákoník práce, dluží platy zaměstnancům a sociální + zdravotní pojištění (cca 150.000.000).

FOD neplnil nařízení ohledně klokánků, opakovaně žádal o povolení
výjimek, až po cca 2,5 letech narazil (další výjimka už povolena nebyla).

Původní myšlenka snad měla „něco do sebe“, ale praxe je poněkud jiná.

Péče o děti mimo rodinu je problematická a podle mne jsou lepší
transparentní dětské domovy, než „alternativní zařízení“ porušující zákony…

Teoreticky by pro děti mimo rodinu mohla být dobrá pěstounská péče, ale
potom, co jsem se dočetla o zneužívání dětí v pěstounských rodinách
(v Norsku dokonce i o vraždě svěřeného dítěte vlastním dítětem pěstounů),
mám obavy i z pěstounských rodin, jež je těžší kontrolovat.

Asi se na mne sesypete, ale podle mne by se
o výchovu dětí mimo rodinu měl postarat stát,
nikoliv netransparentní občanská sdružení, neziskové
nebo charitativní organizace apod.

Minas

Afričanům jen pár a muslimákům v žádném připadě !

lexx

pan prezident ozdoben akademickými tituly před i za jménem by už mohl pochopit vo co tu jde

bolak

lahny: On neprozřel, jen čte stejné diskuze na Novinkách. Tam se tato vět objevila za poslední měsíc už asi 4×, a protože měla nejvíc lajků, zemák si ji přisvojil. Podobný průběh měly už asi 4 jeho prohlášení, nic proti němu, ale jen by to neměl dělat tak okatě..

Každý člověk má svůj názor, a spousty různých názorů na různé věci, není třeba si vytvářet ten svůj vlastní podle počtu lajků na diskuzích. Ale chápu že jde o oblíbenost, když budu mít stejný názor jako většina, tak mě bude mít většina ráda a o prezidentovi rozhoduje většina..