Proč padá spojení CDMA modemu, když kolem projede tramvaj nebo metro ?

Můj táta pracuje v budově, kolem níž jezdí tramvaje a pod podlahou tátovi jezdí metro. Má modem AXESSTEL MV110NH (http://www.o2­.cz/osobni/241825-mobilni_modemy/a­xesstel-mv110nh.html). Sílu signálu má v práci tak 80–100%, ale když projede tramvaj nebo metro tak signál klesne až na 0 a spojení mu spadne.

Čím je to způsobeno? Dá se tomu nějak zabránit ?

Nejlepší odpověď
Heretix

Je to tim, ze CDMA je mobilni signal, ktery je celkem nachylny na ruseni… Pokud projede tramvaj tak jeji motory (elektromotory) svoji frekvenci rusi signal, ktery pak nelze „precist“. Tudiz je vyhodnocen jako nulovy. Prirovnal bych to ke spojeni dvou vln na vode… Nebo spise k narazu dvou vln na sebe – bud se spoji, nebo tnici… Kazdopadne tu puvodni uz neuvidite… Jak proti tomu bojovat? Jedine v noci prerezat koleje. Maximalne koupit kvalitnejsi antenu, ale ani tomu bych moc neveril.