Rokio

Proč OA neposkytuje žádnou odbornost?

Jak je možné, že střední odborná škola oboru obchodní akademie neposkytuje žádnou odbornost?

Když jsem studoval na OA, tak mi daná škola poskytla:

  • naučení se psát všemi deseti na úrovni profesionála
  • zvládání účetnictví ručně i přes počítač (Stereo 2015)
  • dovednost v investování
  • základy programování (přes Excel a PowerPoint)
  • zvládání kancelářského balíčku Microsoft na pokročilé úrovni
  • naučení dvou cizích jazyků (AJ a NJ)
  • zlepšení vyjadřování před třídou
  • základy statistiky

A další dovednosti jsem zde získal, které spatra nedám.

Pro srovnání obor agropodnikání poskytuje na učení pouze jeden cizí jazyk a učivo je zde mnohem lehčí. Stejně tak obor sociální činnost není tak těžký obor v porovnání s OA podle mé známé Elišky.

Nejlepší odpověď
ivzez

Kdo tvrdí, že OA neposkytuje odborné vzdělání?
Já ji vnímám jako ekonomicky zaměřenou střední školu.
Naučí základy ekonomie, účetnictví a statistiky. Dříve se
na středních ekonomických školách učily i základy práva
→ nevím, jak je tomu dnes.

Cizí jazyky bych řadila spíše k všeobecnému vzdělání, ledaže
by škola vyučovala jazyk se zaměřením na obor studia.
Vyjadřování nebo jeho zlepšení nepovažuji za odborné vzdělání.
Pochybnosti mám i o „programování přes Excel a Powerpoint“.

Znalost kancelářského balíku by dnes měli mít všichni.
Ani to podle mne není odborné vzdělání (tyto znalosti a dovednosti
dnes potřebují všichni → ekonomové, lékaři, stavaři, …)

Další odpovědi
Dochy

Nejsem si jist zda pod jedno slovo nemícháš významy odpovídající „naučí mně něco?“ a „dovede mně k nějaké specializaci?“. Předpokládám, že každá škola Tě alespoň něco naučí. Jinak nevidím smysl její existence…