h1543383

Proč nosí Babiš brýle „pod oči“? Je to nějaký psychologický trik nebo něco podobného?

Zdá se mi, že trošku ztrácí nošení brýlí smysl, když je nemá na očích.

Nejlepší odpověď
Kepler

To má brýle „na blízko“. tedy spojky s plusovými dioptriemi, aby líp viděl na ty své připravené odpovědi. Do dálky asi brýle nepotřebuje. Má to stejně jako já, akorát do dálky patrně vidím ještě líp než on. Zatracená čapí hnízda!

Další odpovědi
Roman71

Třeba na dálku vidí normálně a tak kouká přes hranu.
Při čtení jen skloní oči a využívá optiky brýlí, které k tomuto účelu mají vhodně upravené obroučky. Není to žádná „frajeřina“, ale účelná věc. :)

Muffz

Hodně lidí je tak nosí, protože vidí špatně na blízku. Sklápí oči, když čte (přes brýle), když se dívá do dálky, tak vidí čistě.

Mamka na to kdysi měla taková speciální rozpůlená skla, kde vrchní půlka byla na dálku a spodní na blízko. Akorát ji z toho často bolela hlava.

Fienir

Jsou to brýle na blízko. Např. Brumbál je má taky tak, navíc půlměsícové, kde tu půlku čočky má dole. Na dálku vidí Brumbál dobře. Babiš to má podobně.

Edison

Jsou to brýle na čtení. Tzv „půlky“. Mají většinou kladnou dioptrii a jsou určeny na blízko a dolů. Proto je tak nosí. Existují na to i speciální modely obrouček, které mají nosovk hooodně vysoko… pak skla jsou hooodně nízko.