BEAES

Proč není jméno Pavel v kalendáři sólo? Petr tam uveden je!

Nejlepší odpověď
annas

29. června si připomínáme památku dvou velkých apoštolů Petra a Pavla. V církvi se tento den slaví jako jejich společný svátek od poloviny třetího století. Podle tradice oba podstoupili mučednickou smrt v Římě.

Už jsem jednou odpovídala, proč se Petr slaví dvakrát. Máte-li zájem, podívejte se na stránku:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-je-v-kalendari-dvakrat-jmeno-petr

Další odpovědi
oskar

Petr a Pavel byli apoštolové proto jsou,asi spolu.Ale proč není v kalendáři sám nevím možná v tom kalendáři neměli místo.

Miroslavst

Třeba tam jednou sám bude. já se dřív taky dělil s Bedřichem a teď už jsem sám.
Ono je víc jmen, než dní v roce a nějak se to musí udělat.