Proč nemají dopravní letadla padáky?

Nejlepší odpověď
Johny_r

Protože by se stejně nestihlo vyskátkat (leda, že by tam byl i katapult 🙂.

Nebo proto, že skákat s padákem se musí umět. Pokud to neumíš, stejně bys moc dobře nedopadl (i když šanci na přežití by nějakej blbovzdornej vrchlíkovej padák s minimální dopřednou rychlostí možná měl).

Protože při vyskákání třeba 400 lidí najednou by se jich spousta stejně zamotala do sebe.

Protože by to prodražilo letadlo.

Protože při většině problémů, který nastanou je pořád ještě docela slušná šance nouzově přistát s nižšími ztrátami než když vyházíš pasažéry s padákama ven.

Protože při seskoku v příliš velký výšce bez kyslíku by stejně všichni v lepším případě omdleli nebo by je vytahala ven brutální dekomprese (a řešit výšku seskoku v padajívím dopravním letadle plným lidí si moc nedokážu představit).

Další odpovědi
Conchus

Pokud myslíš dopravní letadla pro cestující, tak to je jednoduchá odpověď:

  • bylo by to moc drahé;
  • nebyl by dostatek času pro přípravu k výskoku;

stejně by vyskočila asi tak jedna setina cetujících.

Koneckonců padáky nemá ani personál.

Emefej

Protože se předpokládá, že cestující obvykle nemají vysádkářský výcvik.

led

Predstavte si Boeing 747 niekoľko desiatoktonový (50–80t) kolos zavesený na padáku. Aký veľký by musel byť, aby znížil dopadovú rýchlosť na bepečnú? Akým spôsobom by sa prepravoval a používal? A nepodstatná otázočka: čo by to stálo?
Pokiaľ ide o ľudí, bežní cestujúci hromadný zoskok netrénovali, koľkí by to prežili?
pozrite odpoveď nášho leteckého odborníka Terryle

Terryle

Moh by je nasát motor / rozsekat vrtule.

Letadlo ve vážnejch potížích navíc neletí tak stabilně, aby se z něj dalo rozumně skákat. Za letu nejdou otevřít dveře a pokud se otevřou, vznikne takovej podtlak, že by to lidi z letadla vycucalo, ještě než by hrábli po padáku. A tak. Nebylo by to v praxi moc použitelný.