kvaskovy

Proč nejsou koblihy ve tvaru čtverce?

Nejlepší odpověď
annas

Proč?

  1. Podívejte se na koňské „koblihy“, tzv. kobylinec, proč nejsou čtverec? Protože je třeba, aby se dostaly dobře z těla ven.
  2. Koblihy z těsta. – motivací může být kulatý tvar exkrementu. Nebo když jeje kobliha usmažená do zlatova, září jako sluníčko. Navíc se kulatý tvaré lépe vykrajuje.

--
Někdo to vymyslel, název se ujal a je to. Můžete sám přemýšlet, proč je třeba tráva zelená.

Další odpovědi
Edison

Jerdnoduchost výroby…?

Ametyst

Protože by se v rozích připálily a uprostřed zůstaly syrové.