Avatar uživatele
SteimlX

Proč nefunguje monitor, ale TV ano?

Náhle přestal fungovat monitor (VGA, stáří cca. 7 let), při sepnutí ukáže obraz pouze pár vteřin. Přes HDMI je připojena TV, tam vše funguje normálně.
Koupil se tedy nový monitor, ten má HDMI i VGA, při sepnutí se pouze podsvítí a párkrát problikne. Takže také „nefunguje“. Ale TV
stále funguje normálně, zkoušel jsem nouzový stav, aktualizace grafických ovladačů, vše je všude v pořádku.
Nejvíc ze všeho mě ale zajímá: Proč TV přes HDMI funguje, když monitor přes HDMI nefunguje? Mimojiné obě zařízení jsou Samsung.
PS: Zkoušel jsem třeba i zapojit oba monitory naráz a chovali se stejně. Starý pár sekund ukázal, nový párkrát probliknul.
Jinak WIN 7 a grafika je integrovaná, takže bych zkusil do desky zapojit grafiku a tím si potvrdit, že ta integrovaná má prostě nějakou chybu

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 983 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
aliendrone

Odpoveď byla označena jako užitečná

Ovladače grafiky s tím nejspíš nebudou mít co dělat. Podívej se po ovladačích nového MONITORU na stránkách Samsungu. Přirozeně ve verzi pro W7 příslušné bitové verze, tedy POKUD takové vůbec budou, Sedmy nejsou již dlouho podporovány.

Ovladače pro W10 by na Sedmách také mohly fachat, ale to není jisté, každopádně za pokus to stojí. :)

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?SteimlX Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Ten kabel HDMI byl pro TV i monitor stejný?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Postmaster

To chce se nebát experimentovat, většinou je chyba na straně člověka

Zdroj: https://vitkou­ba.signaly.cz/

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
SteimlX

„aliendrone“ nový monitor má cd s ovladači ve verzích pro VGA a HDMI a bez reakce,
i přes neaktivní podporu win 7 jsem našel aktualizace na grafický čip i ve správných bitech.))

Avatar uživatele
aliendrone

A JSOU ty ovladače MONITORU pro W7? Píšeš, že monitor je NOVÝ, takže se mi to moc nezdá, ale vyloučeno to není, že dají i pro starší systémy. (obvykla ale jen pro Osmy)

Zkusils ODEBRAT monitor ve správci a restartovat?

Avatar uživatele
SteimlX

„elkon“ Zkoušel jsem 3 různé kabely kombinovat, bohužel stále to samé.

Nový příspěvek