Axe

Dva monitory (rozšíření plochy), bude to brát počítači hodně výkonu?

Mám dvě otázky

  1. Když připojím dva stejné monitory ke grafické kartě (PC) a nastavím rozšíření plochy na oba monitory, bude to brát počítači hodně výkonu?

Nebo to zvládne starší sestava s dvěma výstupy na grafické kartě?

  1. Je možné mít na jednom monitoru nějakou hru a na druhém monitoru třeba Facebook?

Odpovědi
led

1 – Rozšírenú plochu na dva monitory zvládne každá pc zostava, ktorá to hardwarovo (výstupmi) umožňuje, pokiaľ nepochádza z 1. milénia.
Dokonca nie je ani podmienka, aby oba monitory boli rovnaké, s rovnakým rozlíšením, rovnakou veľkosťou…
napríklad na jednom monitore robíte grafiku (vyššie rozlíšenie) a súčasne na druhom s nižším rozlíšením píšete správu v textovom editore, alebo ste na FB, Skype,…
2 – jednoduchá hru, nevyžadujúcu plný výkon, napríklad karty, môžte hrať a súčasne byť na FB. Ale súčasné akčné hry, vyžadujúce plný pracovný výkon počítača a zobrazenie, treba hrať naplno, väčšinou neumožňujú na počítači konať aj inú činnosť.

geekocz

1)Záleží to na tom, jestli tvoje grafická karta podporuje 2 monitory najednou. A nemyslím si, že by dvě obrazovky brali výkon počítače, mají vlastní napájení.

  1. Ano, můžeš mít na jedné obrazovce prohlížeč a na druhé hru. Ovšem v průběhu hraní nemůžeš projíždět FB, hra ti spadne, pokud ji nemáš v okně.