Weroniq

jaký typ monitoru je příjemnější na oči?

je rozdíl pro oči (trpící krátkozrakostí) zda je obrazovka LCD nebo LED? a co další parametry jako doba odezvy, kontrast, frekvence, svítivost..
děkuji za objasnění těchto parametrů

Nejlepší odpověď
Drap

Pro oči je nejpříjemnější vypnutý monitor.

Další odpovědi
Hlada

Nejdřív je potřeba ujasnit si pojmy. Všechny současné ploché monitory jsou LCD. Rozdíl je v podsvícení panelu buď trubicemi (CCFL) nebo diodami (LED). Pochybuji, že by z hlediska únavy zraku v tom byl nějaký rozdíl. Čas odezvy má vliv na ostrost rychlých změn v obraze při hrách nebo filmech. Snímková frekvence nemá u LCD takový význam jako u CRT, protože LCD mají velkou setrvačnost. To je parametr, který může mít vliv na únavu očí. Kontrast a svítivost jsou údaje o maximálních možnostech monitoru. V provozu se ale zpravidla nenastavují na maximum.

lukas.zmizik

rozdil mezi LED a LCD je jen v typu podsviceni …

LCD monitor je podsvicen jakoby zarivkou a ma vetsi spotrebu

LED monitor je podsviceny diodama, logicky spotreba je mensi

na oci je rozhodne neprijemne pracovat s obrazovkou nebo sledovat televizi za tmy, oci jsou unavene z ostrych hran obrazu, je tedy vhodne svitit v mistnosti alespon slabou zarovkou

mosoj

Pokud tě sledování LCD unavuje oči ( mně ano). Je třeba mít za monitorem rozsvícené malé světlo a celkově v místnosti též.

Někteří výrobci LCD TV to mají již zabudované přímo na zadní straně TV na př, Philips.

Někdy se ještě upřednostňuje nějaká barva světla, ale důležité je aby tam bylo světlo ( nikoliv silně bílé !!).