EDA

Rozdíl mezi monitory LCD a LED

Je nějaký zásadní rozdíl mezi lcd monitorem a LED monitorem, jak kvalitou, tak i cenou?

Nejlepší odpověď
casey

Pro upresneni. LCD jsou obe technologie, zalezi na podsviceni. U obycejne podsviceni zajistuji ccfl trubice, u LED LEDky. LED technologie je novejsi, obecne ma mensi spotrebu a trochu jasnejsi a zivejsi obraz, ale je drazsi. Jestli cenovy rozdil neni prilis markantni, zvolil bych LED.