Kepler

Proč neexistuje sádlo light?

Původní máslo na tom bylo stejně, ale od jisté doby má spousty zdravější konkurence: Choceňské pomazánkové máslo, různé „margaríny“ s máslovou chutí typu Flora light se 30% tuku a další. Nebylo by kouzelné namazat si krajíc sádlem light, trvale roztíratelné, nezávisle jestli je z ledničky nebo ne? Posypat cibulí a s chutí sníst. Já chci SÁDLO LIGHT!

Nejlepší odpověď
ivzez

Ze stejného důvodu, proč neexistuje máslo LIGHT.

Jakmile odstraníte z másla a sádla živočišný tuk
(nebo jeho obsah snížíte), nepůjde už o máslo ani sádlo.

A co chuť?
Já „pomazánková másla“ a margaríny nesnáším.

Další odpovědi
aliendrone

:D :D :D :D Jen jsem si vzpomněl na své kuchařské začátky – „Rozpusťte máslo v kastrůlku…“ > usilovně nahřívám Ramu > voda se žlutými kolečky!!! :D :D :D

Se „sádlem LIGHT“ přeji mnoho úspěchů při výrobě MŇAM bifťourů! ;) :D :D

Edison

Problém je, že margaríny se NEMOHOU jmenovat máslo… Nic jako „máslo light“ neexistuje. Proto neexistuje ani „sádlo light“. Ale můžeš zkusit vyrobit nějakou tu rostlinnou náhražku. Budeš génius a možná s tím i prorazíš na trhu.

Arne1

Určitě by nebylo tak zdravé jako klasické sádlo

da ny

Možná proto, že vše „light“ stojí za 2 věci…
Včetně jogurtů, šunky atd. ¨:)

Edison

Tak jsem to právě vyřešil… Teoreticky… To chce vymanipulovat light prase!! Bude light bůček a vůbec všechno!! 😁 😁

Tfuj… jsem se málem poblil… 😁

Dochy

Trochu bych se přimlouval za ta „pomazánková másla“. Margaríny apod. sr… považuju za zlo jak chuťově tak zdravotně, ale pomazánková másla (alespoň ta klasická) mi přijdou OK. Tedy ano, pokud člověk je smířen s tím že to není máslo. Zpravidla šlo (a jde) o pomazánku vytvořenou především z kysaných mléčných produktů (smetana, tvaroh,…). Chápu že to nemusí chutnat každému, ale zdravotně by to mělo být OK.

EKSOT123

Já jen nevím, jestli právě ty emulgátory nejsou škodlivé.

briketka10

😁

Kepler

Ivzez: já teda taky „pomazánkové máslo“ taky nekupuju, ale margaríny rostlinného původu nepohrdám. Jsou to vlastně převlečené rostlinné oleje našlehané s vodou a emulgátory. Chutná to skoro jako máslo, dá se to mazat líp než máslo a je to zdravější. Tak proč ne? Určitě by se dalo vyrobit něco podobného na bázi škvařeného vepřového sádla. Enem na to budu muset přijít jako chemik sám, jako první. 🙂

Edison

… to bude na nobelovku… Nebo darwinovku? 😁

ivzez

Mně ta chuť ani vzdáleně nepřipomíná máslo, ve všech,
které jsem ochutnala (včetně těch s máslovou příchutí),
jsem cítila „chemii“ (něco, co do té chuti nepatřilo).

Zdravější? Tady asi bude záležet na tom, jak na tom kdo je
a z jakého úhlu pohledu. Moje praktická lékařka mne před těmito tuky a před všemi LIGHT výrobky přes deset let varuje.
Doporučuje mi máslo, plnotučné mléčné výrobky apod.
Říkala mi, že „odlehčené“ tuky poškozují slinivku břišní.

Kepler

Edison: no, to je jedno, nenarážím na slovíčka a legislativu. Pamazánkové máslo taky nemělo s máslem nic společného, no a co? Já chci být vždy lehce namazaný!

Edison

To chce si naředit vodku… Aby to neztratilo šmak… doporučuji vodkou… 😁

Kepler

Jistěéé! A čím myslíš, že se zrovna mažu? Chleba ani nepotřebuju, je to dar boží a tím se nesmí plýtvat!

Edison

Naprosto souhlasím!! Proto tu mám „vyčištěnou“ domácí hruštičku… 😉