Proč na školách učí většinou neschopní učitelé s papírkem a ne ti, kteří to opravdu umí a jsou inteligentní?

Nebudu se tu teď bavit o školském systému, ten je zkrátka udělán naprosto špatně, ale budu se tu bavit o učitelích, kteří školu ještě více zadupávají.

Mluvím z vlastní zkušenosti. Za svůj život jsem se osobně ve většině případech setkal jen s učiteli a učitelkami, kteří byli namyšlení, otravní, nudní, nezábavní, drzí a léčili si komplexy ze svého dětství na ostatních dětech, protože si o sobě myslí, že jsou ostatním nadřazení. Většina vyučujících se psychicky zhroutí pokaždé, když někdo ve třídě promluví, napije se, jí, kýchne, zakašle, nevěnuje se jejich nudnému proslovu a dělá si jinou svoji práci (třeba si jen píše či maluje do sešitu), která nikoho neruší, a pak se diví, že jsou na ně žáci protivní a opětují jim jejich drzost. Nesnažte se argumentovat tím, že to učitelé mají těžké, oni si za to můžou jen a jen sami.

Učitel má být přeci někdo, kdo je v tom daném předmětu vážně dobrý, vtipný, umí předmět vysvětlit a má umět žáky motivovat k tomu, aby se učili. Učitelé jen papouškují to, co se oni sami naučili nazpaměť, a jakmile žák udělá něco jinak, přijde na jiný postup, tak je to naprosto špatně, jen oni mají pravdu. Tímto kazí kreativitu budoucím generacím. Proč tedy takoví učitelé učí, copak to vedení nevidí, že mají neschopné zaměstnance? Ovšem že vidí…

Na druhou stranu jsem se osobně setkal s jedním učitelem, který byl skvělý, inteligentní a vtipný, byl to rozumný člověk, který mohl učit v podstatě každý předmět a žáky to bavilo, žáky pobavil a žáci se naučili hned během výuky, než když je učila nějaká arogantní ještěřice. Bohužel oficiálně neučil, jen občas suploval, protože k tomu neměl papír a neučil podle stupidního systému. (S ostatními inteligentními učiteli jsem se setkal bohužel jen díky internetu.)

edit: Koukám, že se to tu hemží mnoho zastánců učitelů, kteří se jen vyhýbají mé otázce a kritizují místo toho mou osobu, na kterou jsem se teď ale neptal. Ptal jsem se jen na to, proč učí i neschopní učitelé, co tam chodí jen pro to, aby si zvyšovali ego na dětech. Vlastně jsem ani nic jiného nečekal, učitelé jsou přeci miláčci, co ví všechno a musí být za každou cenu respektováni, i přesto, že si většina z nich si dovoluje věci, na které ani nemají právo. Ale je to učitel, takže to asi nevadí.

Nejlepší odpověď
xxx3

hmmm, asi jsi měl opravdu smůlu a měl hlavně špatné matikáře. Učitelů je u nás cca 150 000, opravdu z nich znáš většinu? Na základě čeho soudíš schopnost/nes­chopnost lidí, které jsi nikdy neviděl? A mluvit o „namyšlených učitelích“ a zároveň psát stylem, jak to sám děláš…Co kdyby tu nějaký učitel psal o většině namyšlených, málo inteligentních, otravných a drzých žáků? Jsi si jistý, že učitelé by měli toužit po žácích tvého typu?

Další odpovědi
Lamalam

Tak to je od počátku školství. Hloupí, nudní, arogantní a zakomplexovaní učitelé učí chytré, veselé, skromné a snaživé žáky. S tím nic nenaděláš.

orwell

Není nad vlastní zkušenost! Jsi-li tak dobrý, jak o sobě dáváš vědět, mazej do školství a pořádně to tam roztoč! Evidentně víš jak na to, jaký má být správný učitel, jak má učit, zaujmout, pobavit při výuce,… Napiš pořádné učební plány a inspektorovi důvěrně sděl, že je debil, když chce abys učil podle nějakých ŠVP a RVP nařízených ministerstvem, které jsou k ničemu, atd. A kdyby náhodou něco nevyšlo, tak si uvědom, že učitelé si za to můžou jen a jen sami, jak píšeš.
Jsem potěšen, že jsi se setkal alespoň s jedním skvělým, to já jsem měl větší štěstí. No a jinak ti přeji ve tvé budoucí pedagogické činnosti hodně úspěchů a abys to vydržel alespoň pár let.

Tw!st

Promiň nechce se mi to číst celé ale odpovím na název otázky…Víš proč inteligentní lidé nejsou učitelé? Už vidím někoho kdo má mozek a pracuje v takové cvokárně za podprůměrný plat…

Kepler

A jak víš, že ti učitelé „s papírkem“ jsou horší než ti ostatní? Podle mě musí všichni splňovat aspoň základní kvalifikační předpoklady. Já bych teda kantora dělat nemohl, protože bych každého grázla musel utlouct až pod lavici. Jestli je některý učitel oblíbený, pak vděčí jen své svaté trpělivosti a opravdovému zápalu pro věc. Samozřejmě existují i u kantorů rozdíly, jak svou práci dělají, ale v inteligenci a vzdělání to není. Záleží, jaký si vztah si vybudují se třídou. Tomu se říká sociální inteligence.

Kepler

Hleď klaune, zkus se domluvit někdy se svou třídou, jednou se naučíte co jste měli a potom zažijete, že si kantorka kecne na prdelku. Možná nebude věřit a možná taky ukáže jinou tvář!

anonym

Lamalam, musím nesouhlasit, ne všichni učitelé jsou hloupí, nudní, arogantní a zakomplexovaní. Zároveň také ne všichni žáci jsou chytří, veselí, skromní a snaživí. S tím nic nenaděláš.
:)

Lamalam

Tví učitelé asi hloupí byli, když tě nenaučili co to je ironie.

anonym

To samé teď mohu říct o tvé maličkosti.
:)

anonym

orwell, co jsi tak negativní? Ty jsi asi byl šprťáček miláček učitelů, který i po tom, co udělal vysokou si oblékl zástěru a šel pracovat do McDonald's.

anonym

xxx3, matikářka byla hloupá a hrozně si myslela, jak je na mě zasedlá a jak mě ovládá, přitom z každého jejího rozhovoru se mnou jsem ji setřel před celou třídou a vždy poznala, že jsem měl pravdu já, proto často na mé argumenty neměla co říct, ale i tak do mě musela rýpat dál…

Nepsal jsem o 150k učitelích, ale jen o těch, kteří měli tu čest se setkat se mnou, takže čti pozorně. Ať si tu klidně nějaký učitel píše o málo inteligentních žácích, je jich taky celkem dost, záleží jen na tom, jestli je inteligentní on.

Ano, ale jenom inteligentní učitelé by měli toužit po žácích mého typu, respektuji a cením si je, protože jich je málo.

xxx3

ale kdepak, psal jsi „proč na školách učí většinou neschopní učitelé s papírkem a ne ti, kteří to opravdu umí a jsou inteligentní?“. Pokud by to mělo být jen subjektivní, tak by to mohlo znít třeba takhle: „proč na školách, kde jsem se vzdělával, působili většinou neschopní učitelé…“ a pokud by to mělo být tak, aby to nepůsobilo, jakože to píše mistr světa amoleta, který to teď těm účům už může vytmavit, tak by to mohlo znít třeba takto: „proč na školách, kde jsem se vzdělával, působili učitelé, kteří mi nevyhovovali“.
Problém je v tom, že podobnou otázku asi těžko může inteligentní žák na veřejném webu položit. Odpověď logicky není možná, protože nikdo zde patrně nezná „tvé“ učitele, takže není možné nestranně cokoli posuzovat. Jsi si jistý, že jsi schopen objektivního zhodnocení kvalitních učitelů?

anonym

Ano jsem. Nevěřím a ani ty sám nevěříš tomu, že se najde na světě jediná škola, která má jen špičkové a inteligentní učitele, kteří učit umí. Ano nevyhovovali mi, nikomu nevyhovují učitelé, co neumí učit, tobě snad ano? Odpověď tedy možná je, každý člověk se v životě setkal aspoň s jedním hloupým učitelem.

xxx3

Sebevědomí ti nechybí, jestli ale není příliš vysoké. Ano, na světě jistě existují lepší a horší školy, lepší a horší učitelé. Tak je to přece všude. Ta poslední věta rozhodně může být pravdivá, akorát vypovídá něco zcela jiného než titulek otázky.

anonym

Proto ta otázka obsahuje slovo „většinou“. Jelikož na světě je víc hloupějších, než inteligentnějších učitelů. Tohle už je po několikáté, co nečteš pořádně.

xxx3

To už je ale jako odvolávám, co jsem odvolal. Titulek je napsaný jasně. Mluvíš v něm obecně o většině učitelů. V předchozí odpovědi jsi napsal, že se každý člověk v životě setkal s hloupým učitelem. To je ale diametrálně něco jiného. „Většina učitelů“ a „každý člověk se v životě setkal“ zdaleka není totéž. A nakonec to zase zazdíš větou „na světě je víc hloupějších, než intelignetnějších učitelů“? Ještě před chvílí jsi psal o tom, že se jedná jen o ty, se kterými ses setkal a najednou tady zaznívají věty o tom, jak je to na světě. Měl bys rozlišovat věci subjektivní a objektivní. Tvůj pocit, jak je většina účú hloupá etc. ti asi nikdo nevezme, neměl bys to ale vydávat za nějakou objektivní pravdu. Učili jste se ve školo o tom, co je to subjektivní a objektivní? Nebo jsi zrovna nedával pozor, protože to bylo „nudné“?

anonym

To bylo myšleno obecně, přeci nebudu psát, že „každý člověk se v životě setkal aspoň s 20ti…“ navíc to byla odpověď na tvojí, ne mojí otázku. Není to můj pocit, ale realita. Kdybych tu citoval Tw!st: „Už vidím někoho kdo má mozek a pracuje v takové cvokárně za podprůměrný plat“. Za což mu i děkuji, protože je to jediný člověk, který tu na mojí otázku odpověděl.

xxx3

1/ teď už ale opravdu nevím, na co konkrétně odpovídáš. Citoval jsem tvé konkrétní věty.
2/ Co se týče Tw!sta a jeho zevšeobecňování, tak je stejně hloupé jeko jakékoli jiné (včetně tvého). Představa, že všichni všechno musí dělat jenom pro prachy, mi osobně není blízká a vím o mnoha dalších lidech, kteří také nebaží především po penězích. (On to vnímá patrně jinak -říká se, že vrána k vráně sedá). Kdyby tomu tak opravdu bylo (peníze vždy až na prvním místě) tak by neexistovala řada organizací, kde lidé pracují za malé peníze, nebo dokonce zadarmo.
3/ Uvědomuješ si, že Tw!st, kterému jsi poděkoval za příspěvek,mimoděk tebe a tvé souputníky ze školy označil za cvoky? Stěžoval sis na kvalitu učitelů, se kterými jsi se setkal, na což on napsal, že, že normální učitelé by nechtěli pracovat ve „cvokárně“? Bravo, tomu se říká sebekritika ;)

anonym

Neurazil mě, pouze nazval školu cvokárnou, a s tím souhlasím. Peníze jsou jednou z nejdůležitějších věcí na světě, proto je mají lidé rádi. Asi jich moc nemáš, jinak by ti nevadilo, že po nich baží ostatní.

xxx3

podívej, logické vývody ti opravdu moc nejdou. Já jsem nikdy nenapsal, že mi vadí, když někdo baží po penězích, to mi laskavě nepodsouvej. Pouze jsem zpochybnil to, že by peníze měly být jedinou motivací, aby se člověk něčím zabýval.

anonym

Použil jsem jen tvoji metodu. Přečti si znovu celou moji otázku, a pak si přečti všechny tvé odpovědi, a zjistíš, že to bylo nejednou, co si proti mě použil něco, co jsem nikdy nenapsal.

xxx3

co konkrétně jsem ti podsunul?

anonym

Kepler, proč by si je musel tlouci? Pokud se k nim budeš chovat jako k lidem (což dneska moc učitelů neumí), budeš aspoň trochu oblíbený a respektovaný, a nebude potřeba nikoho tlouci. Dále nesmíš být nudný, ale zábavný nebo si tě přestanou všímat, což tě sice může naštvat, ale oni za to nemůžou. Dále jsem říkal, že mluvím z vlastní zkušenosti, a učitelé s papírkem byli vždycky horší, aspoň trochu, než ti bez.

To, že máš papírek z tebe neudělá nic jiného, než člověka, co má papírek. Vzdělanost =/= inteligence.

Kepler

No tlouci bych jako kantor neměl a ani nesměl. Jenže bych se neudržel, proto jsem na pajdák nešel, nemám tu dostatečnou sociální inteligenci. Drzého žáka a ještě k tomu bez zájmu se něco naučit bych prostě nesnesl. A ten, co třeba o přestávkách hulí trávu, toho bych rovnou vyhodil. Bohužel i na pražských ZŠ je to běžné.

Kepler

A pak že za všechno může špatná koncepce školství…:-)

anonym

Za všechno rozhodně ne, jsou tu i žáci, co se neumí chovat ve společnosti, to je přeci jasné… Trávu nekouřím, ani nepodporuji, ale zároveň nepovažuji za nějakou hrozbu lidstva. Kromě toho, že kvůli tomu smrdí (někomu i voní) záchody a chodby na školách, to nic špatného nikomu jinému nedělá…

Kepler

No ona je ta tráva vlastně hrozbou lidstva je. A nejen tráva. Místo toho, aby člověk šel po svém talentu a rozumu, tak se radši oddá dealerovi. Samozřejmě nejsi ten případ. Ale zamysli se.

xxx3

mám dojem, že si školu pleteš s cirkusem. Zábavný musí být klaun, učitel musí především rozumět tomu, co vyučuje, zároveň být schopen vysvětlovat, být trpělivý a také schopný pracovat s velkou skupinou různorodých lidí.

anonym

TAKÉ SOUHLAS! Učitel musí být nudný, a tím pádem i znudit žáky, a pak se divit, co dělá špatně a začít na žáky řvát, že si dělají svojí práci, která nikoho neobtěžuje. :)

xxx3

takže podle tebe, zdá se, existují pouze stavy zábavný a nudný. Něco jako černá a bílá. A co tedy pro tebe znamená „zábavný učitel“. A co když tvá představa „zábavy“ nekonvenuje jiným lidem. Znamená to potom, že dotyčný je zábavný a nudný zároveň?

anonym

No, už je to, když je člověk positivní (nemyslím HIV positivní), tak je svým způsobem zábavný, jestli mi rozumíš. Nebavíme se tu teď o tvých vtipných klaunech. Když do třídy vejde ještěřice, která začne na všechny řvát jen co přijde, to podle mě zábavné není, a pro většinu lidí také ne.

talka

SOUHLAS!