kurec

Proč musím mít jako učitel jazyka na střední nebo základní škole alespoň vystudovaného magistra?

Vždyť stačí mít např. certifikát z angličtiny který říká že jsem dosahl např. C1 a tudíž některá škola toto bere jako min. tak mě může vzít samozřejmě po pohovoru, aby opravdu zjistili že nelžu.(mimochodem takhle se dá obejít maturitní zkouška z AJ – certifikátem z AJ)

Odpovědi
Alesh

Certifikát si myslím, že už několik let nestačí, pokud to teda zas neodvolali. 😉
Zrovna tak si ale nemyslím, že musíš mít Mgr., ale co musíš alespoň mít je „pedagogické minimum“, čímž získáváš právo učit.
Jako logicky, že umíš ty anglicky, ještě neznamená, že to umíš i předat druhým , tedy učit. Čili toto je určitě krok správným směrem.
Další správný krok je to, co navrhli „Piráti“, že učitelé by měli mít (alespoň) 130 % průměrné mzdy v ČR (snad to říkám dobře), určitě správná věc, aby učitelé měli nadstandardní platy. Toto velmi podporuji, ač nejsem učitel, ani moji příbuzní jimi nejsou.

da ny

Od ledna 2011 musí mít každý patřičné vzdělání (papír), aby mohl
vykonávat tu či onu práci. Nebo do tří let začít se studiem, doplnit si
potřebné vzdělání. Jinak nesmí být dále zaměstnáván, případně
na jiném/nižším postu (pokud to je možné).
Kontroly, pokuty pro zaměstnavatele.
Zoufalá škola v personální nouzi a soukromá na čas možná takovou
nekvalifikovanou sílu zaměstná.
Na to, abyste mohl učit potřebujete dostudovat pedagogické minimum
(asi do 3 let nastoupit). To je možné jen s magisterským VŠ vzděláním.

Emefej

Certifikát nezaručuje, že umíš učit.

mosoj

Protože jinak neumíš nic. Dokazuje to , že to nedokážeš pochopit.

elkon

Protože musíš mít pedagogické vzdělání. Nemůže učit kdekdo.

NoFear

https://www.no­vinky.cz/veda-skoly/clanek/ve-skolach-budou-moci-ucit-i-odbornici-kteri-nejsou-pedagogy-schvalili-poslanci-40349096

autacek

Protože i když budeš umět česky, dost těžko dokážeš češtinu vyučovat. Pochopitelně, že umět daný jazyk je základ, ovšem to dnes samo i sobě zdaleka nestačí.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.