NikySlime

Proč musí být ponorný vařič vždy zcela ponořen do vody?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Aby nedocházelo k lokálnímu přehřívání a následnému přepálení topného tělesa (resp. odporového drátu v něm). Voda totiž odvádí teplo mnohem lépe, než vzduch. POZOR! Některé ůponorky" jsou konstruovány tak, že ponořena musí být jen výhřevná část, NIKOLIV celý ohřívač. ;) :)

Další odpovědi
Dochy

Zcela? Ne. Jen podle značek. Proč? Protože je na to stavěný a pokud se aktivní část dostane z vody, hrozí přehřátí a zničení.

Mc Merkurion

… jen tak laicky: proč se asi jmenuje ponorný ???

… jen odbočka: pamatujete na vojně TURBO ze dvou čepelí od erárních nožů, to byl panečku vařič …

Emefej

Mc Merkurion > já to pamatuju ze žiletek.