teufl

Proč musí být komín vysoký, aby táhl?

Nejlepší odpověď
Dochy

Pro přirozený tah je výška komínu předností. Využívá se toho, že teplé spaliny jsou lehčí než studený vzduch prostředí. „tah“ vyjádřitelný rozdílem tlaků ve značné míře úměrný součinu výšky komína a rozdílu hustoty spalin a okolního vzduchu. Vstupují tam pak ale i další okolnosti… množství spalin, průřez komína, apod… U elektráren a průmyslových provozů je požadavek na výšku komína hlavně kvůli tomu aby kouř neobtěžoval… než se mu podaří spadnout mezi lidi musí být dostatečně rozředěn vzduchem…

Další odpovědi
Emefej

Větší výška způsobuje vyšší rozdíl tlaků.

cukrar

Záleží který myslíte. U elektrárny, aby se kouř dostal co nejvýše a větry ho netlačily dolů
Doma, aby změna tlaku vzduchu dole a nahoře, byl co největší. Pak má lepší tah.

Děda Louda

Ano, sama si odpovídáš správně.

Mc Merkurion

…jak napsali ostaní (i ty),aby táhl,pravda je,že on by většinou táhl,i kdyby byl menší >>> ale asi by to bylo blbý,kdyby z krbu komín končil u okna do podkroví … proto (také) je na nejvyšším místě i s ohledem na ostatní stavby…

Michálek1245

On nemusí být vysoký. Ono hodně záleží celkově na té cestě kouřovodu. I proto se používají analyzátory spalin. Jinými slovy… pokud máte kotel s nízkým výkonem, tak nepotřebujete vysoký komín. Ale jako to je asi povídání na delší dobu a mám takový pocit, že ani já bych to nedokázal dostatečně odborně vysvětlit.

KarolínaNovo

Příspěvek smazán administrátorem.