tony2412

Proč mi nejdou načíst některé stránky na internetu?

Mám stolní pc a i NTB. Měnil jsem modem ale s tím mi nefungovalo wifi u NTB, mobil a ostatní ano, tak jsem zapojil opět ten původní modem a na NTB se mi nechce načíst plno stránek např co mám uložený jako oblíbený, ale na stolním pc to vše funguje. Čím to může být? Píše mi to tento web není dostupný. Možná že když jsem zkoušel NTB připojit přes ten nový modem, tak jsem tam něco přenastavil, nevím, to mi zase psalo „Adapter wi-fi nema platnou konfiguraci protokolu IP“ zkouššel jsem různý věci podle rad na netu, ale připojit na wifi se mi nepodařilo (modem TP link W9960) Mám W10. S novým modemem fungovalo vše dobře až na NTB…/// „Některé stránky a adaptér nemá platnou konfiguraci protokulu IP“ spolu vůbec nesouvisí. Když zapojím nový modem, tak se mi NTB vůbec nepřipojí na wifi a to je to nemá platnou koniguraci atd. Tak jsem zapojil zpátky ten původní modem, NTB se připojí k wifi ale plno stránek se nenačte a píše to tento web není dostupný, což před tím to bylo bez problémů, ale po tom prostřídání modemů nastal problém.Stolní pc i O2tv s novým modemem i se starým v pohodě, s novým modemem je rychlejší internet na stolním pc, ale s NTB nastal problém i když před tím s tím původním modemem šlapal ok, s novým modemem se vůbec nepřipojí i když mobil a wifi kamera ano,a s tím původním modemem se mi přestaly načítat stránky a načtou se jen některé a NTB je k wifi připojen.....

Odpovědi
Edison

Teď mi není jasné to „některé stránky“ a „nemá platnou konfiguraci IP“. Pokud některé jdou, není to konfigurací IP. Na tom co to zlobí otevři prompt a napiš „ipconfig /all“. Tam bude sekce s wifi adapterem a uvidíš kompletní nastavení připojení. Zásadní jsou položky IP, DHCP, netmask, DNS a výstupní brána. Tím je potřeba začít.

Pokud nevíš, co jsi přenastavil a co má na co vliv, bylo by lepší se v tom nehrabat, což už jsi udělal. Bohužel. Problém s tímto může být jak na modemu (nepíšeš, jestli i routuje, tam by taky mohl být problém), tak na lokále. Jestli jsou na modemu/routeru nějaký restrikce, třeba na počet připojených zařízení a podobně. To může být omezeno i na AP. Možností je celkem dost, kde se to pokazí.

Edison

Nejspíš tam bude problém s nastavením připojení NTB. Zatím jsi pořád nenapsal, co píše ten ipconfig. Může tam být prloblém se šifrováním na nový modem, může tam být problém s nastavením DNS, případně výchozí brány. Je tedy potřeba se přesvědčit tím ipconfig, jakou IP má DHCP, jakou IP přidělí. Jestli nastaví DNS a výchozí bránu.