ozzius

Proč média tolik zveličují koronavir, když chřipka v průměru na den zabije o mnoho více lidí?

Edit: sice není protilátka, ale napadá to lidi s oslabenou imunitou.

Odpovědi
Kepler

Protože na běžnou chřipku existuje léčba a vakcíny, kdežto na koronavir zatím ne. Je to neřízená střela. Pokud by to tak zůstalo, ani si netroufám představit, kolik obětí by nakonec bylo. Doufám ale, že vakcína a vhodné antivirotikum časem bude.

quentos

„Proč média tolik zveličují koronavir, když chřipka v průměru na den zabije o mnoho více lidí.“ – OK… a ptáš se na co?

Dochy

„když chřipka v průměru na den zabije o mnoho více lidí?“ Nojo, jenže jeho šíření je zatím v začátku, moc se o něm neví a má potenciál rozšířit se celosvětově.

mosoj

Protože pitomá španělská chřipka zabila cca 100 000 000 lidí.
Vědci z univerzity v anglickém Lancasteru odhadují, že při současném stavu bude pouze ve Wu-chanu do 4. února přes 190 000 nakažených.

Kryšpín

Nákaza, letadla, lodě, turisté, zaměstnaci, všemožné pokusy prostě se to rychle rozšíří do všech končin.
Bohatý chudý, politik nepolitik, voják nevoják zatím není úniku, přijde zubatá a řekne tak jdem a můžeš si stěžovat kamkoliv, chrastit groši nebo atomovkou.
Možná královna ze Sáby v proroctví před Kristem něco odhadla mezi Východem a Západem.