ki-qi

Proč mě nemá rád

Dobrý den,
potřebuji poradit. Minulý rok mi rodiče pořídily yorkshira. Já se o něj starám krmím ho hraji si sním chodím s ním na procházky mazlim se sním ale on přes toto všechno má radši mamku. Ta sním chodí ven jen při obědě když sem ve škole. Pejsek si také zvykl na to že taťka chodí domu pozdě a vstává brzo proto spí v obíváku a tak Toffi (to je ten muj pejsek) spí na polovině postele kde má spát táta. Toffi chodí za mamkou jako ocásek ke mě ani sám nepříde abych ho pohladila a mě to celkem mrzí. Nevíte někdo proč má radši mamku než mě???

Nejlepší odpověď
anonym

Pejsek tě zřejmě považuje (oprávněně) za mládě ve smečce, tedy za dítě v rodině. Nepovažuje tě za šéfovou, ale inklinuje k autoritě, tedy k mamince . Je to poměrně přirozené chování, vyžaduje a škemrá o pozornost a zájem šéfa, tedy maminky, která ho asi i krmí nebo minimálně „šéfuje“ v kuchyni. Psík se snaží i zastoupit vašeho tatínka
na „jeho“ místě, když tatík na svém obvyklém místě chybí.
Nezlob se na něj, on tě prostě bere jako méně důležitého člena smečky (rodiny) .
Je to dané hierarchií a postavením jednotlivých členů smečky- rodiny.
Můj první pes dělal to samé. Já s ním trávila celé dny venku a na cvičáku atd. ale když mu můj tatík věnoval letmý pohled nebo dokonce pohlazení, mohl se zbláznit radostí. Když mu něco otec poručil, okamžitě uposlechl i když já na něj řvala povely , které znal ze cvičáku. Prostě táta byl autorita i pro psa, mne pes poslouchal, jen když jsme byli spolu sami a dokonce se po mně občas i ohnal, když jsem ho trestala. To by si k otci nikdy nedovolil. Chodila jsem do druhé třídy ZDŠ, tak to prostě chodí.

Další odpovědi
postcd

to, že za někým chodí víc nebo míň nemá podle mě nic společného s tím že pes má/nemá rád. Podle mě psa k tomu může pudit akorát tak věrnost – očekávání že bude moci poskytnout nějakou službu, dostání pamlsku a nebo sexualita. Doporučuji seriál „Buď já nebo pes“.