bolak

Proč máme jako lidé jedny mléčný zuby který po pár letech odpadnou a další zuby už musej vydržet na celej život?

Jaký to má výhody, z hlediska přírody? > http://media.tum­blr.com/tumblr_lv6dgpON­9a1qdh92x.jpg

A myslíte že jednou budou umět zuby takzvaně „zasadit“? že nám vytrhnou druhej zub, a buď novej zub nějak naklonujou a nebo hrábnou do DNA a namluvej tělu že to co jsme tam měli do těď byl mlíčňák a budeme tak mít nekonečnou zásobu druhejch zubů?

Nejlepší odpověď
anonym

S mléčným chrupem a trvalým je to u lidí skoro stejně jako u všech ostatních savců. Buď rád,že nejsi pes.Mému štěněti teď padají mlíčňáky a to jsou mu teprve 4měsíce ! Naopak snad žralokovi rostou zuby celý život,dokonce v několika řadách..:D

Další odpovědi
Reuef

no ty dalsi zuby museji vydrzet asi proto, ze prumerna delka zivota nasich predku byla 20–30 let a do ty doby ty zuby v pohode vydrzely…no a pokud nebudou rvat tzv. pseudohumaniste proti genetickym vyzkumum tak je mozny skoro vsechno :)

Drap

Jednoduchej důvod. Normální druhý zuby by se ti do malé dětské hlavy nevešly. Jasně zuby se budou dávát brzy ještě třetí a čtvrtý. Pokud ovšem nás všechny nepřeučí na tekutou stravu

Michal Kole

I někteří jiní savci mají mléčné zuby