Ganymede

Proč malé děti „okusují“ věci??

Myslím tím, že snad každou věc kterou mu dáte, strčí do pusinky..

Nejlepší odpověď
Zbynas

Protože děti to maj od přírody vrozené, aby získali zakladni poznatky o tom, co jak chutná.

Další odpovědi
lexx

pusina děcka je důležitej analyzátor zdalipak předmět není náhodou k jídlu, no a potom rostou jim zoubky a musí kousat

da ny

Kousací hračky (kousání předmětů) pomáhá během prořezávání zoubků.
Okusování rozvíjí všechny smysly (tak trochu dočasná „náhrada“, „výpomoc“ ke hmatu) a koordinaci pohybů.
http://www.spar­kys.cz/playgro-kousaci-knizka-se-zvuky
http://www.bi­bik.cz/kousat­ka

Toruk

Dělají to nejen děti, ale i zvířata- mláďata.

marci1

Poznávají svět především prostřednictvím úst. 🙂

bolak

Já mám opačnou zkušenost, zrvona jsem se chtěl zeptat proč malé věci okusují děti.

anonym

třeba potkan?

anonym

Potkan je teda zviřátko a jestli je tam to děťátko někde dlouho osamotě, zviřátko je zvídavé…:-DD

bolak

mně kousala v dětství deka, jednou jsem se probudil, a ruka pryč…