Ignác

Proč má vetšina galaxií pravidelný tvar a není to je náhodná kupa planet a hvězd ?

Nejlepší odpověď
badisko

ani nahodou … doporucuji se podivat na toto .. super dokument … http://www.you­tube.com/watch?v=9oW­q9Qwc-U8

Další odpovědi
Awe

A kde si přišel na to má pravidelné tvary?Každá galaxie je naprosto jiná.

Beer4Real

Opravdu mrkni na ten dokument od Badiska!
Tam se vsechno dovis, fakt paradni zajimave video.

anonym

Pokud myslíš spirálové galaxie, kterých je většina, tak ty vznikaly z protooblaku, jemuž původní moment hybnosti udělilo rozpínání po velkém třesku a fluktuace v plynu. Následná kondenzace prachových částic do vyšších celků (soustav a/nebo sluncí) zformovala spirální ramena, protože onen moment hybnosti, spolu s gravitací způsobil zmenšování a tím i zrychlení rotace.

knedlik123

Ve vesmiru je vsechno pravidelnych tvaru a symetricke, a to, co neni, je ve vyvinu a pak taky bude.