Avatar uživatele
Savier

Proč má bratranec modré oči když oba jeho rodiče mají hnědé?

On má světle modré oči a oba jeho rodiče mají kaštanově hnědé. Je to možné? Adopotovaný není.

Zajímavá 0 před 430 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Mohou za to genetické mutace. 😄
Více na https://super­mamy.maminka.cz/cla­nek/pro-zeny-super-mamy-materstvi-kojenec/639840/je-mozne-aby-hnedooci-rodice-meli-dite-s-modryma-ocima-zahada-vyresena.html?ut­m_source=super­mamy.maminka.cz&ut­m_medium=copy

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
VaclavZeman

Buď má minimálně jednoho rodiče jiného, anebo tam prostě byla genetická odchylka. To, že mají dva rodiče stejné oči, neznamená, že jejich dítě musí mít na 100 % stejné oči jako oni.

Ale spíše se domnívám, že druhá možnost je pravdivá. Děti adoptivním rodičům přidělují tak, aby se k nim do rodin hodily. Já sám mám modré oči a černé vlasy a šel jsem do rodiny se stejnými předpoklady.

Děkuju.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Filip84

A to jsi ho, za tím oučelem, i vyfotil, jo, abychom viděli, jak modré ty oči má? 😅

Možností je vícero:

  1. Otec je vždy nejistý, no a „paní ke službě a pánu k tělu“, 😅
  2. migrující genetická informace. Já to znám z psychologie, že třeba se někdo až obsesivně bojí ohně, přitom vyrostl v paneláku, a s ohněm prakticky nikdy nepřišel do styku. Migrující gen, před XXX lety někdo z předků byl upálen a jeho dítě se na to muselo dívat. Nebo jim Švédové vypálili vesnici, a ten předek, jako dítě, byl schovaný v lese a to viděl.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cappuccino

To je ale hezkej kluk:)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

A k čemu to potřebuješ, můžeš se jeho rodičů zeptat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek