mmm_x

Proč lidé mají potřebu se labelovat?

Proč se lidé labelují? (např.lenoch, homosexuál, zbohatlík) Nebylo by podle vás lepší se neštítkovat?

Odpovědi
mosoj

Trapné. Nebylo by lepší mluvit tak jak jsi se narodil ,

JežíšKristus

Není to labelování, lamelování, štítkování ani štukování.
Je to nálepkování.
Je to produkt lidské psychiky a fungování lidského mozku. Mozek si věci zjednodušuje do „nálepek“, aby lépe a rychleji dokázal vnímat svět kolem sebe. Mozek se ani neštítí si část reality samovolně vytvořit, dotvořit (lidmi často popisováno jako deja-vu).

Ametyst

Lidé? Vlády nás rozdělují na nadlidi a podlidi. Covid se náramně hodí. Cílem je, aby se obě skupiny nenáviděly a napadaly. Stejně se pak napadají “označkovaní” lidé: už nikdo neposlouchá, co říkají, stačí vědět, kdo jsou, a mají smůlu.

Schluker

@Ametyst: to ted uz vzdycky misto odpovedi na otazku budes fnukat okoko covidu?