dust8

Proč jsou vody v tropických řekách tak špinavé?

Nejlepší odpověď
annas

Nejde jen o řeky tropické, ale i v Anglii je velký počet špinavých řek, které tečou v průmyslových oblastech.

Lepší využití zemědělské techniky a soukromé investice by mohly snížit množství znečištěných vod vstupujícího do řek.

https://www.in­dependent.co.uk/en­vironment/natu­re/the-big-question-why-are-our-rivers-so-dirty-and-what-can-be-done-to-make-them-cleaner-1791650.html

Citarum v Indonési je bohužel nejvíce znečištěnou řekou na světě .

Ŕeka je stále ve velmi špatném stavu. Nečistota je způsobena velkým množstvím průmyslových odpadů a odpadů z domácností, které jsou přímo vypuštěny do řeky, aniž by byly zpracovány. .

Továrny textilu v Bandungu a Cimahi jsou hlavními přispěvateli odpadu. Více než 2000 odvětví kontaminuje řeku olovem, rtutí, arsenem a dalšími toxiny.

Každý den lidé mají k dispozici 400 tun odpadu hospodářských zvířat. Každý den je do řeky vhozeno 25 tisíc tun odpadů z domácností a 280 tun průmyslového odpadu,

Řeka se používá jako záchod a skládka odpadu. Boty, dětské plenky a plastové lahve plavou ve vodě. Rybáři, kteří lovili ryby, nyní sbírají odpadky. Jeden kilogram plastu vynese 10 centů eura.

Dalším problémem však je odlesňování. To způsobuje erozi, takže řeka snadněji vysychá í a odpad nemůže proudit po vodě., takže se na sebe kupí.

Je to ekologická tragédie, které by se dalo předejít, kdyby se ovyvatelé starali o své okolí.

Podívejte se, jak řeka vypadá.
https://www.qu­ora.com/What-makes-the-water-in-river-and-lakes-dirty

Určitě není tato řeka ojedinělá, i jinde budou obdobné příčiny jejího znečiwštění, někde snad v jiných oblastech bez průmyslového odpadu.