JájsemRaibek

Proč jsou videa z mobilu oříznutá a překrytá „záclonou“?

Pochopil bych, pokud by video v okně velikosti 20×10cm bylo přehráváno velikostí 10×10cm a pěticentimetrové okraje by byly černé.
Proč je na netu plno videí ve stejném okně, ale okraje jsou jako překryté záclonou? Za touto záclonou je vidět pohyb. Proč tomu tak je?

Nejlepší odpověď
jáára

Protože blbci neuměj točit videa na šířku.

Další odpovědi
Lamalam

Kašli na formální stránku, nech na sebe působit obsah a sdělení oněch děl. Prostě blbečkové s mobilem nevědí, že oči máme vedle sebe a že se telefon smí otočit do horizontální polohy.

Arne1

V televizi se jim nelíbí vysílat černé okraje. tak do těch okrajů naklonují rozmazaně kousek z obrázku.
Obraz nebývá oříznutý, jenom je to natáčené mobilem „na stojato“

dubraro

Možná v těch oříznutých místech jsou osoby, u nichž autor nemá svolení s šířením jejich obrazu.