Complex

Proč jsou v Kauflandu ještě za opicema a nemají vážení ovoce a zeleniny rovnou na váze u pokladny?

Nejlepší odpověď
led

Je lepšie, keď si sám vyberiete ovocie a zeleninu a ich cenu porovnáte s obsahom vašej peňaženky, než to zistiť až pri pokladni a prípadným odmietnutím zdržovať pokladňu a zákazníkov v rade za vami.
Neviem ako vy, ale veľa ľudí pri nákupe počíta hodnotu tovaru a porovnáva so svojim limitom na nákup. Hlavne dôchodci.

Další odpovědi
ivzez

Nejsem si jista, nač se ptáte.

Ale jestli na vážení až u pokladny, tak já bych radši měla
alespoň orientační váhu i u zboží, abych měla představu
o ceně nákupu.

Kepler

Asi chtěl říct na váze u pokladny. No, asi jsou. U nás to tak má i normální sámoška. Celkem logické, žádný zákazník je neokrade na váze. V Kaufu asi dávají přednost rychlosti odbavení na pokladně.

aliendrone

Je to forma sociální solidarity, aby ti méně movitější mohli „trošku“ podvážit a ušetřit. Jsou i takoví, kteří na tom VYDĚLÁVAJÍ. ;) :D :D

iceT

Protože asi nakupujícím důvěřují, že si po zvážení a nalepení etikety, do sáčku nepřihodí třeba o kus nebo dva víc.
Nicméně někteří už na to dojeli a zaplatili pokutu. V Albertě orientační váhu mají, ale stojí dost za prd, se mi nezdá přesná.

Kelt

Zrovna jsem se vrátil z Kauflandu, a koupil jsem si nějaké ovoce. Jablka navážená v sáčku 2 kg, banány a citrón jsem si musel naváži sám a označit nálepkou. V Bille a Kauflandu si to musí navážit zákazník sám, v Albertu to dělají přímo na pokladně. Jak je to v Lídlu nevím, ale slyšel jsem, že v Tescu při určitém ukládání zboží na váhu u pokladny, když zákazník si navažuje a platí sám, se dá navážit méně,

Dochy

Troufnu si tvrdit že i v Kauflandu zákazníci váží ovoce a zeleninu na váze. 🙂

Jinak jde o politiku firmy, každý ze způsobů má své výhody a nevýhody. Zákazník (snad) ví co so vzal a tudíž co má namarkovat, pokladní může mít problém něco rozeznat. Zákazník zná přesnou cenu předem. Vážení nezdržuje pokladní.

Mc Merkurion

… orientační váhu mají všude, ale toto ocenění znám jen z kaufu … asi politika firmy, jelikož teď nedávno všechny provozovny modernizovali, ale toto zůstalo při starým …

Kepler

alien, led: ty jo! Že mě to ještě jako důchodce nanapadlo. Zvážím si kilo ovoce, automatická váha mi vyplázne samolepku, kterou dám na pytlík. Teprve pak si do toho pytlíku něco přidám. Snadné, hned zbohatnu. Zřejmě s tím v Kaufu počítají, jejich vlastní zaměstnanci rozkradou víc.

aliendrone

Pchá – to ještě nic není! Chodí k nám do hospy na mariáš takový chlapík (důchodce, přivydělává si 2×,3× týdně na pokladně – vždy odpolední nebo so/ne) a co ten nám o tom navypráví – kdybych měl popsat, HNED mi to smažou jako „návod protizákonného jednání“! ;) :D :D