PatricieA

Proč jsou topení většinou u okna?

Nejlepší odpověď
brillant

Studený vzduch, který proniká přes okno, je pak totiž rovnou ohřívaný otopným tělesem a do místnosti proudí již ohřátý. Díky tomu nejsou velké rozdíly v teplotě v různých částech místnosti.
http://www.on­tola.com/cs/di/m­usi-byt-radiator-pod-oknem

Další odpovědi
rigormortis

Okna jsou místem s nejvyšším únikem tepla, kdyby jste měla topení na opačné straně místnosti, muselo by být dvakrát takové, aby místnost vytopilo.

arygnoc

ja teda neviem, ale v británii a írsku NIE sú výhrevní telesá pod oknami práve pre únik tepla. sú na stenách smerom do vnútra domu, aby sa vyhriali i steny a tie tiež sálali teplo.

čiste historicky:

videli ste niekedy v starom dome, že by bol krb/pec pod okom? práve naopak, čo najďalej od okna.
podľa mňa je to kvôli tomu, aby radiátor nezaberal miesto tam, kde sa môže postaviť nábytok.