Zvědavý

Proč jsou tolerovány dezinformační média a fake účty potažmo trollové na sociálních sítích?

Existuje zpráva která uvádí které média jsou tzv. dezinformační. Proč prostě nejsou smazány když vědomě šíří lživé a pomlouvačné nebo provokativní zprávy a informace ? Není na to náhodou zákon ? Jestli ne měl by být. A trollové a fake účty na sociálních sítích kterým jde o provokování a pobuřování, vyvolávání hádek a rozsévání semínek nenávisti. Proč to internet trpí ?! Kde jsou ti tzv. „správci“ ?
https://www.e­vropskehodnoty­.cz/fungovani-ceskych-dezinformacnich-webu/weby_list/
http://nevidi­telnypes.lidov­ky.cz/internet-seznam-dezinformacnich-webu-d85-/p_spolecnost­.aspx?c=A180109­_202905_p_spo­lecnost_wag

dopl: https://neovliv­ni.cz/vnitro-ma-databazi-dezinformacnich-webu-koho-na-ni-zaradilo/

Nejlepší odpověď
Anikitos

Často je těžké poznat, kde je pravda; pak je tu lenost ověřovat si informace a hledat pravdu. Některým třeba desinformace i slouží, takže proti nim nic nedělají anebo se jim proti nim nechce bojovat. Dalším se třeba zase desinformace líbí víc než skutečnost, protože se ”shodují/potvrzují” jejich názory…
Nemluvě o jejich množství. Pak aby se v nich člověk vyznal.

Máme prý ”demokracii,” tzn, že si každý může říkat co chce, včetně médií, nehladě na to, jestli je to pravda (nebo upravená, ”zdramatizovaná” pravda).

Další odpovědi
Drap

Takovéto a podobné zprávy vydávají převážně právě ta dezinformační me­dia.

Mc Merkurion

… jenže ta zpráva je krapet dezinformační, závádějící, neúplná a sledující jen jeden cíl, říci, my máme správný názor a ostatní lžou …

ivzez

Existuje-li (dal jste jenom seznam dezinformačních webů) zpráva, jíž se
svou otázkou dovoláváte, bylo by rozumné na ni uvést odkaz. Požadovat
náš názor na Vaši interpretaci „jakési zprávy“ je poněkud „nešťastné“.
___

Co si představujete pod obratem „správci internetu“?
A jak by internet mohl něco (ne)trpět?

A nepatří náhodou iniciativa ( https://www.e­vropskehodnoty­.cz/ ), která seznam
dezinformačních webů sestavila, sama mezi dezinformační mé­dia?

led

Najjednoduchší spôsob ovplyvňovania ľudí, dezinformácia=ci­elené klamstvo zahalené pláštikom pravdy.

Edison

Anikitosi, máš totálně zkreslené představy… Demokracie vůbec neznamená, že si každý může říkat co chce. To dělaj přesně tací, jako jsi Ty, protože si to myslej.

Anikitos

:'DDDDD

annas

Ad Edison,

reakce na Anikitose. Slovo demokracie má v uvozovkách, takže to znamená nadsázku, říká se to atd.