kurec

Proč jsou muži statisticky více nevdaní než ženy?

Když se člověk podívá na graf dle věkových skupin a podle toho zda jsou svobodní, vdaní. Tak je tam jasně vidět že muži jsou obecně více svobodní než ženy a to v každé věkové skupině. Proč tomu tak je?

Nejlepší odpověď
cappuccino

To bude asi tim, ze muzi se nevdavaji:)

Další odpovědi
Disraeli

Možná proto, že muži se NEVDÁVAJÍ? Ty pako! :D

Nwm ani na který stát se ptáš ani jestli je to pravda (nezajímal jsem se o to), ale možné důvody by mohly být: že mužů je v populaci o něco víc než žen (paradoxně neplatí zrovna pro ČR, kde je to docela vyrovnané, ba dokonce víc bab), protože muži se žení v pozdějším věku – a ženy často dřív a berou si (o něco) starší muže. A protože baby se podle mě častěji znovu vdávají (po rozvodu) – což znamená velká rozvodovost, ale baba se znovu vdá (ale to jen předpokládám).
A s tím, že je na světě o něco víc mužů souvisí i to, že je na světě víc chlapců než dívek (tedy rozuměj, u nezletilých převažuje mužské pohlaví.. tzn. taky víc neoženěných).
Dalším faktorem je mentalita a založení žen: tedy že ženy víc tíhnou ke sňatku a muži ZASE AŽ TOLIK ne. Možná se na nich taky podepisuje „modernost“ (úpadek mužnosti, smělosti / průbojnosti apod.). Fernet Stock se mýlí – ‚vyměkávají‘. :D

Baby jsou žádoucí a uháněné. To se o většině mužů říct nedá. Klasicky platí spíš, že se muži o ženskou perou (a může si vybírat), kdežto o běžného chlapa ne, obzvlášť u těch ‚zaostalejších‘, pomalejších, znevýhodněných atd.

Ženy mají větší potřebu svatby / manželství.

Není to ale matematicky trochu blbost? Pokud je mužů a žen ve společnosti přibližně stejně a ženy jsou vdané, jak mohou v tomto počtu převyšovat muže? Logicky musí být ve svazku manželském s muži (lgbt sračky, „práva“ se v ČR neuznávají) a počet tedy stejný. A mužů a žen je ve svazku manželském stejně. Nebo ne? ;)) Třeba na 30 % vdaných žen bude z logiky věci připadat 30 % ženatých mužů.
Jediný předpoklad, mající smysl, proč by mužů bylo ve svazku manželském míň než žen, by byl, že je v populaci víc mužů než žen. Jinak mi to nedává smysl. Protože počet mužů a žen ve svazku manželském je přece vyrovnaný (je to manželský pár; muž a žena… tak jak mohou ženy převažovat?). Takže tohle je jediný důvod, proč neprovdaných/ne­oženěných bude v populace převažovat mužská část (protože je jich celkově víc).

Bohužel (bohudík?) už ve většině zemí neplatí polygamie, takže na jednoho muže připadá jen jedna žena (alesppoň pro manželství).
Ale světově? – stále to v některých zemích je, takže například máš 3 ženy (manželky) na jednoho muže. Tzn. zde by ta nerovnost dávala smysl, protože zde by to ženy dokázaly převýšit (neb muž může uzavřít sňatek s vícero ženami současně). Ale mnohoženství není moc běžné (ani tam kde je povoleno – pro chlapa většinou žádná idylka, blíže Peklu, navíc náročné: finančně, časově, psychicky, fyzicky a jinak). Každopádně menší vliv to mít může (na celosvětové měřítko).