paul1

Proč jsou lidé mezi sebou tak nesnášenliví, když jsme asi všichni křízenci a tím i příbuzní?

Podle výzkumů DNA všichni lidé na zemi jsou mezidruhoví kříženci. V tomto světle se vidí hledání „čisté rasy“ jako nesmyslné, nebo povyšování se jednoho národa nad druhým (tzv. nacionalismus) jako nepatřičné a zbytečné. Za existence lidského druhu a jeho předků došlo v průběhu tisíciletí k migraci z Afriky prakticky do celého světa, či už to bylo vlivem klimatu, nebo za potravou a nebo vlivem obyčejné lidské zvídavosti. Výzkum přináší stále nové výsledky i překvapení, uvidíme, na co se ještě přijde.

https://www.id­nes.cz/technet/­veda/historie-krizeni-homo-sapiens.A160222_112­743_veda_mla

Nejlepší odpověď
Kepler

Příbuzenství asi není to nejdůležitější. Dřív se v boji o následnictví trůnu navzájem zabíjeli i bratři. Dnes i dřív bylo důležitější spojenectví, společný nepřítel, účelové přátelství, apod. Zkrátka nějaký prospěch. Bohužel.

Další odpovědi
Ametyst

V současné době lidé cítí velké nebezpečí a ohrožení. Proto se chovají jako obklopeni nepřáteli. Obvykle mají velmi dobré instinkty. (to neplatí pro elity včetně politiků- ti mají své zájmy a pracují pro sebe).

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.