simoneta

Proč jsou broskve chlupaté?

Nejlepší odpověď
cizrna

Ovoce obecně trpí ztrátou vlhkosti odpařováním.

  1. Broskve maji ochranou vrstvu z chmýří, které chrání plod před prouděním vzduchu, což zpomaluje odpařování.
  2. broskve jsou také tak chráněné před hmyzem a drobnými škůdci.

PS: K druhému bodu. Někde jsem četl, ze některým škůdcům vadí chmýří, protože jim to vyvolává lechtivé pocity, tak sesednou a odletí pryč z té broskve. Ale to nemam ničím potvrzené, možná je to blbost :D

Další odpovědi
Drap

Uř se tak narodily. Stejná otázka jako kdyby ses ptala: Proč má ryba šupiny.